Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze F-35C w NAS Lemoore

Lotnictwo wojskowe, 27 stycznia 2017

Do bazy lotnictwa US Navy Lemoore w Kalifornii przybyły pierwsze samoloty wielozadaniowe F-35C Lightning II.

Pierwsze F-35C stacjonujące w NAS Lemoore weszły w skład VFA-125 Rough Raiders / Zdjęcie: US Navy

W środowej uroczystości wzięli udział d-ca sił morskich Floty Pacyfiku adm. Mike Shoemaker, dyrektor biura integracji JSF wadm. Roy Kelly, d-ca lotnictwa Floty Pacyfiku kmdr Markus Gudmundsson i wiceprezes Lockheed Martina ds. programu F-35Jeff Babione. Przylot czterosamolotowego klucza F-35C do Naval Air Station Lemoore był zarazem inauguracją działalności operacyjnej Strike Fighter Squadron (VFA, eskadry uderzeniowo-mysliwskiej) 125 Rough Raiders.

Personel tej jednostki będzie zajmować się szkoleniem pilotów i służb inżynieryjno-lotniczych innych eskadr US Navy z Lemoore, które w przyszłości eksploatować będą F-35C. Do końca br. VFA-125 ma dysponować 10 F-35C.

W ciągu kilku najbliższych lat Naval Air Stadion Lemoore w Kalifornii stanie się największą baza lotnictwa US Navy, w której stacjonować będą wielozadaniowe samoloty bojowe. Jest to jeden z elementów strategii amerykańskiego  pivotu do Azji.

Docelowo, do 2028-2030, w NAS Lemoore ma stacjonować 17 eskadr lotnictwa US Navy, operujących z pokładów lotniskowców podczas misji ekspedycyjnych. 7 z nich użytkować ma F-35C, a 10 – Super Hornety (4 – F/A-18E, a 6 – F/A-18F). Każda eskadra, za wyjątkiem VFA-101, liczyć ma 10 samolotów. Ta ostatnia posiadać ma na stanie aż 30 F-35C (Problemy z podwoziem F-35C, 2017-01-05, Pierwsza operacyjna eskadra F-35C, 2016-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.