Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza operacyjna eskadra F-35C

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 19 września 2016

Dowództwo US Navy wybrało pierwszą operacyjną eskadrę lotnictwa, która zostanie przezbrojona w samoloty wielozadaniowe F-35C Lightning II.

Pierwszą operacyjną eskadrą US Navy, która zostanie wyposażona w F-35C będzie VFA-147 Argonauts / Zdjęcie: US Navy

Cmdr. (kmdr por.) Timothy F. Bo Locke z Biura Szefa Operacji Lotniczych poinformował publicznie, że pierwszą eskadrą operacyjną US Navy, która zostanie wyposażona w samoloty wielozadaniowe F-35C Lightning II będzie eskadra myśliwsko-uderzeniowa VFA-147 Argonauts. Jednostka ta była także pierwszą, która eksploatowała samoloty uderzeniowe A-7 Corsair II i jako pierwsza użyła ich bojowo w grudniu 1967, podczas wojny w Wietnamie.

Obecnie Argonauts stacjonują w bazie Lemoore w Kalifornii i eksploatują samoloty F/A-18E Super Hornet. Proces wymiany sprzętu na F-35C rozpocznie się w 2018. Zgłoszenie wstępne zdolności operacyjnej Argonauts zaplanowano na sierpień tego samego roku. Eskadra ma być zdolna do działań ekspedycyjnych z pokładu lotniskowców w 2020.

Obecnie szkoleniem personelu US Navy dla potrzeb jednostek wyposażonych w F-35C zajmuje się VFA-101, stacjonująca w bazie USAF Eglin. W przyszłym roku jej instruktorzy zrealizują 4 kursy. Oprócz tego w styczniu 2017 w bazie Lemoore rozpocznie działalność inna eskadra szkolna – VFA-125. Jej zadaniem będzie szkolenie pilotów i personelu służby inżynieryjno-lotniczej miejscowych eskadr, które otrzymają F-35C (Plany rozwoju NAS Lemoore, 2015-05-12).

Drugą jednostką operacyjną z Leemore wyposażoną w F-35C będzie eskadra myśliwsko uderzeniowa USMC VMFA-314 Black Knights, użytkująca obecnie F/A-18. Pierwsze F-35C trafią do niej w 2019 (Ostatnie próby F-35C na morzu, 2016-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.