Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia w Zatoce Perskiej

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 05 lutego 2016

Amerykańscy i brytyjscy marynarze szkolili się w wykrywaniu i niszczeniu min morskich.

Trwające przez tydzień ćwiczenia miały pomóc w wypracowaniu mechanizmów współpracy zespołów przeciwminowych Royal Navy i US Navy, działających w Zatoce Perskiej / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W skład połączonego zespołu zadaniowego weszły brytyjskie niszczyciele min HMS Bangor (M109), typu Sandown (HMS Bangor już po modernizacji, 2014-06-16) i HMS Chiddingfold (M37), typu Hunt (Próby morskie HMS Chiddingfold, 2013-07-19), a także okręt wsparcia RFA Cardigan Bay (L3009), typu Bay. Towarzyszył im amerykański USS Gladiator (MCM 11), typu Avenger. Ćwiczenia przeprowadzono na wodach Zatoki Perskiej (Amerykańsko-brytyjskie ćwiczenia przeciwminowe, 2015-10-21).

Akwen przeszukiwano m.in. za pomocą sonarów lub bezzałogowych pojazdów głębinowych, np. Seafox. Po wykryciu i zlokalizowaniu miny morskiej lub improwizowanego urządzenia wybuchowego, przystępowano do ich neutralizacji. Ćwiczenia prowadzono w niesprzyjających warunkach pogodowych i przy zmieniającym się stanie morza.

Przeprowadzone ćwiczenia miały pomóc w wypracowaniu mechanizmów współpracy flot obu państw na akwenie, który ma fundamentalne znaczenie dla światowej gospodarki. Sojusznicy utrzymują w Zatoce Perskiej flotę okrętów przeciwminowych (Nowa baza Royal Navy w Bahrajnie, 2015-11-05; Stała obecność Royal Navy w Omanie, 2015-10-02), wyposażonych w mniejsze jednostki nawodne i bezzałogowe pojazdy głębinowe, przystosowane do prowadzenia obserwacji i analizy środowiska morskiego. Do ich zadań należy m.in. udrażnianie szlaków morskich w rejonie Cieśniny Ormuz, na wypadek gdyby któreś z państw trzecich, np. Iran, próbowało je zaminować.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.