Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HMS Mersey

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 lutego 2017

Brytyjski okręt patrolowy HMS Mersey powrócił dziś do Portsmouth po zakończeniu wielomiesięcznej misji bojowej.

HMS Mersey wrócił do bazy morskiej w Portsmouth na południu kraju / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Dziś do Her Majesty's Naval Base (HMNB) Portsmouth na południu kraju wszedł okręt patrolowy HMS Mersey (P283), typu River. Jednostka powróciła do kraju po 13 miesiącach spędzonych na misji bojowej. Działania operacyjne okręt zapoczątkował w styczniu 2016 (Powrót HMS Mersey, 2017-01-10).

W pierwszym etapie misji HMS Mersey prowadził działania operacyjne na Morzu Karaibskim. Brytyjscy marynarze wspierali lokalnych partnerów w walce ze zorganizowanymi grupami przestępczymi, trudniącymi się przemytem narkotyków z Ameryki Łacińskiej do USA. Brytyjczycy wzięli udział w operacji antynarkotykowej, podczas której udało się przejąć 304 kg narkotyków o rynkowej wartości ok. 12 mln GBP (60 mln zł).

Latem HMS Mersey skierowano na Morze Egejskie (Nowa misja HMS Mersey). Okręt wziął udział w wielonarodowej operacji morskiej, której celem było powstrzymanie napływu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy. Załoga patrolowca współpracowała m.in. z partnerami ze Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 2 (SNMG 2) oraz przedstawicielami straży wybrzeża Grecji i Turcji. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.