Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec ćwiczeń ORP Gen. T. Kościuszko

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 lutego 2017

Polska fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko zakończyła udział w wielonarodowych ćwiczeniach morskich TG-17.

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko powróci do portu w Gdyni w najbliższy poniedziałek, 20 lutego / Zdjęcie: MW RP

Ćwiczenia TG-17 zapoczątkowano 6 lutego. Manewry prowadzono na akwenach morza Północnego i Norweskiego. Udział w szkoleniu, poza polską fregatą rakietową ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry, brały również okręty z takich państw jak Norwegia, Holandia, Wielka Brytania i Dania, a także jednostki Stałego Zespołu Okrętów NATO Grupa 1 (SNMG 1, Wielonarodowe ćwiczenia ORP Gen. T. Kościuszko, 2017-01-27).

Uczestnicy szkolenia prowadzili działania operacyjne w ramach różnorodnych scenariuszy sytuacyjnych, zakładających m.in. poszukiwanie nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, obserwację przestrzeni powietrznej i nawodnej, a także szkolenie grup przeciwdywersyjnych. W pokładu polskiej jednostki operował śmigłowiec morski SH-2G z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego (SH-2G na manewrach w Norwegii, 2017-02-01i).

Panujące w rejonie ćwiczeń arktyczne warunki, w tym wysoka fala, silny wiatr i bardzo trudny nawigacyjnie obszar do poruszania się we fiordach, wymusiły na załogach okrętów wysoki poziom wyszkolenia i praktyczne wykonywanie zadań w ekstremalnych warunkach, których nie zastąpią ćwiczenia na Morzu Bałtyckim. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.