Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Grupa Lufthansa oferuje nowe kierunki

Lotnictwo cywilne, 24 lutego 2017

Wraz z nowym, letnim rozkładem na 2017, przewoźnicy grupy Lufthansa zaoferują swoim pasażerom 23 476 rejsów tygodniowo.

Latem 2017 przewoźnicy grupy Lufthansa: Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss oferują 308 kierunków w 103 krajach / Rysunek: Grupa Lufthansa

Tego lata przewoźnicy grupy Lufthansa: Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i Swiss oferują 308 kierunków w 103 krajach, zarówno poprzez swoje porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu oraz Brukseli, jak i połączenia bezpośrednie. Te usługi będą poszerzone o 18 tys. rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi. Letni rozkład dla przewoźników indywidualnych będzie obowiązywać od 26 marca do 28 października 2017 (Lufthansa zwiększa zatrudnienie, 2017-01-04).

Lufthansa dodaje nowe atrakcyjne kierunki do swojej europejskiej siatki połączeń na sezon letni 2017. Pod koniec marca po raz pierwszy zostaną uruchomione 3 połączenia tygodniowo z Frankfurtu do Santiago de Compostela (Hiszpania). Dla fanów wina i poszukujących słońca w nowym rozkładzie pojawiło się również Bordeaux (Francja). Rejsy będą się odbywać 2 razy w tygodniu (we czwartki i niedziele).

Lufthansa oferuje również rejsy z Frankfurtu do Shannon (Irlandia) raz w tygodniu. Letni rozkład połączeń z Frankfurtu będzie obejmować też chorwacką Pulę i Heringsdorf w regionie bałtyckim. Przewoźnik oferuje także rejsy do Funchal (Portugalia) z Frankfurtu przez cały rok, a do rozkładu wraca trasa Frankfurt–Paderborn.

Od tego lata zostanie rozszerzona siatka połączeń z Monachium. Począwszy od 28 marca, 6 razy w tygodniu będą odbywać się rejsy z Monachium do Nantes. Dodatkowo, na początku przerwy wielkanocnej, od 9 kwietnia, Lufthansa po raz pierwszy zaoferuje rejsy ze stolicy Bawarii do Santiago de Compostela na północy Hiszpanii. Od 27 marca, w każdy poniedziałek, czwartek i piątek do stolicy pielgrzymów w Hiszpanii będą odbywać się również rejsy z Frankfurtu. Tego lata pasażerowie będą mieć również okazję po raz pierwszy skorzystać z bezpośrednich rejsów do Marakeszu, dwa razy w tygodniu – w każdy piątek i niedzielę.

Oprócz nowych destynacji, Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki popularnych połączeń. Będzie więcej tygodniowych rejsów na Maltę, do Kolonii, Dublina, rumuńskiego miasteczka Siubiu, Genewy, Grazu i Petersburga.

Już od 10 lutego można polecieć Airbusem A350-900 do New Delhi. Lufthansa będzie obsługiwać trasę do stolicy Indii codziennie przez całe lato. W przyszłym rozkładzie połączeń zostaną uwzględnione zarówno Montreal, jak i Denver, a od 14 marca, nowy Airbus A350-900 będzie obsługiwać trasę do stolicy Massachusetts - Bostonu. Od drugiej połowy kwietnia A350-900 będzie również obsługiwać rejsy do Mumbaju.

Od 10 lipca Boeing 777 Austrian Airlines poleci do 6 razy w tygodniu do Los Angeles. Austrian Airlines w letnim rozkładzie zaoferują do 44 bezpośrednich lotów tygodniowo do Ameryki Północnej, w tym 5 rejsów tygodniowo do Miami, do 6 rejsów tygodniowo do Los Angeles i Toronto oraz do 7 tygodniowo do Waszyngtonu i Chicago. Austrian będzie nadal oferować 13 połączeń tygodniowo do Newark i JFK w Nowym Jorku. Od 26 października w każdą środę bezpośredni rejs zabierze pasażerów z Wiednia na Seszele na Oceanie Indyjskim (LOTAMS obsłuży Austrian Airlines, 2016-11-03). 

Brussels Airlines zaoferują tego lata pięć nowych kierunków. Od 30 marca belgijska linia poleci z Brukseli 5 razy w tygodniu do Mumbaju. W rozkładzie znajdzie się również kilka nowych tras krótkiego i średniego zasięgu: Funchal (Portugalia), Comiso (Włochy), Rodos (Grecja) i Palma de Mallorca (Hiszpania). Wraz z wprowadzeniem nowych kierunków, belgijska linia zwiększa również liczbę połączeń na trasach już obsługiwanych. Dodatkowe połączenia z Brukselą zyskają Abidjan (Wybrzeże Kości Słoniowej), Accra (Ghana), Lizbona, Porto (Portugalia), Alicante (Hiszpania), Bordeaux (Francja), Billund (Dania), Ateny (Grecja) i Warszawa. 

Eurowings latem 2017 będą nadal rozszerzać swoją siatkę połączeń z Kolonii/Bonn. Od czerwca pasażerowie będą mogli polecieć dwa razy w tygodniu do Las Vegas (USA). Windhoek (Namibia) to pierwszy kierunek do Afryki w rozkładzie Eurowings. Kolejny nowy kierunek z Kolonii to niemiecka wyspa Sylt, 3 razy w tygodniu. Raz w tygodniu Eurowings poleci na grecką wyspę Karpatos. Z Düsseldorfu w ofercie pojawią się Pula (Chorwacja) i Kraków, odpowiednio 2 i 6 razy w tygodniu. 

Pasażerowie, którzy nie chcą podróżować daleko w poszukiwaniu słońca i piasku, mogą polecieć z Eurowings 3 razy w tygodniu na hiszpańską Ibizę i raz w tygodniu do Cagliari (Sardynia) z Hanoweru. Na portugalskie wybrzeże Algavre, do Faro, linia zabierze dwa razy w tygodniu. Do Faro (Portugalia) będzie można polecieć w każdą niedzielę również z lotniska Berlin Tegel i raz w tygodniu na grecką wyspę Mykonos. 

Eurowings zaoferuje również dwa nowe połączenia ze Stuttgartu – 3 razy w tygodniu do Pizy (Włochy) i raz w tygodniu na Cypr. Do letniego rozkładu połączeń z Wiednia Eurowings dodaje 4 nowe kierunki. Dwa razy w tygodniu rejsy do Kavali w macedońskim regionie Grecji oraz raz w tygodniu do Lamezia Terme w Kalabrii. Rejsy do Zadaru w północnej Dalmacji odbędą się 3 razy w tygodniu, a na Santorini (Grecja) dwa razy w tygodniu. 

Od końca maja 2017 dwa Airbusy A320 będą początkowo stacjonować w nowej bazie Eurowings w Palma de Mallorca. Latem będą obsługiwać trasy z Majorki do Paderborn/Lippstadt, Münster/Osnabrück i Saarbrücken oraz do Basel w Szwajcarii. Eurowings latem po raz pierwszy zaoferuje 32 nowe kierunki z Monachium, w tym 6 razy w tygodniu do Paryża, Londynu i Amsterdamu, 3 razy do Neapolu i 2 razy na Mykonos. 

Swiss International Air Lines (SWISS) w nadchodzącym letnim rozkładzie połączeń zwiększą oferowanie z Zurychu i Genewy. Od 22 kwietnia Swiss obsłuży dodatkowy rejs z Zurychu do San Francisco Boeingiem 777-300ER. Między czerwcem a październikiem ten sam samolot będzie latać również na 6 z 12 rejsów tygodniowo do Chicago. W rozkładzie rejsów sezonowych Swiss pojawi się 5 nowych wakacyjnych kierunków: Bergen, Cork, Figari, Niš i Sylt. Dzięki wprowadzeniu dodatkowego Bombardiera CS100 w Zurychu i Genewie, linia zaoferuje pasażerom jeszcze większy komfort na trasach europejskich. Edelweiss, siostrzana linia Swiss, w sezonie letnim rozpocznie rejsy na grecką wyspę Zakyntos.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.