Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trening załadunku uzbrojenia torpedowego

Marynarka wojenna, 01 marca 2017

Wczoraj załoga fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko przeprowadziła trening załadunku i przygotowania do użycia torped MU-90.

Załoga ORP Gen. T. Kościuszko i grupa torpedowa Składu Gdynia 1. RBLog przeprowadziły trening załadunku torped MU-90 / Zdjęcia: 3. Flotylla Okrętów

W treningu, który odbył się w Porcie Wojennym w Gdyni, uczestniczyła załoga fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry oraz grupa torpedowa Składu Gdynia z 1. Regionalnej Bazy Logistycznej (1. RBLog, Koniec ćwiczeń ORP Gen. T. Kościuszko, 2017-02-14). W ramach 1. fazy szkolenia specjaliści z 1. RBLog doskonalili umiejętności załadunku torpedy na burtę okrętu. Następnie załoga przystąpiła do umieszczenia uzbrojenia w wyrzutniach.

Torpeda MU-90 ma 2,8 m długości, a jej masa wynosi 304 kg. Wyposażono ją w wysokoobrotowy silnik elektryczny o niskim poziomie hałasu. MU-90 może poruszać się z prędkością do 50 w. Jej zasięg wynosi 10 - 25 km, w zależności od prędkości.

MU-90 może niszczyć cele na głębokości do 1000 m. Torpeda jest przeznaczona przede wszystkim do zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych i jednostek nawodnych. 

Na podstawie informacji 3. FO
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra