Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy rozkład na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 27 marca 2017

Od wczoraj na warszawskim Lotnisku Chopina obowiązuje nowy rozkład lotów.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Wczoraj na Lotnisku Chopina wszedł w życie nowy rozkład lotów. W warszawskim porcie oferowanych jest 12 całkiem nowych tras, a na 6 już działających linie lotnicze wprowadzą nowe połączenia.

PLL LOT wprowadziły rejsy do Los Angeles, Newark, Astany, Podgoricy, Puli, Stuttgartu i na lotnisko Kijów Żuliany (do tego portu liniy rozpoczęła loty już w lutym). Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Billund, Santander, Bratysławy, Lionu i Lamezii Terme.

W nowym sezonie na Lotnisku Chopina pojawiły się również nowe połączenia na już istniejących trasach. 4 nowe loty (do Bukaresztu, Nicei, Wilna i Kijowa-Żulian) uruchomił WizzAir, a po jednym – Ryanair (do Szczecina) i PLL LOT (już zastąpił Sprint Air na trasie do Zielonej Góry).

W nowym sezonie zaproponujemy w sumie 117 regularnych tras, ale ta liczba nie musi być ostateczna. Przewoźnicy przygotowują już kolejne połączenia – mówi Cezary Pytlos, p. o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina w Warszawie.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2016 odprawił 12,8 mln pasażerów. Zgodnie z danymi Urzędu Lotnictwa Cywilnego warszawski port obsługuje 43% ruchu lotniczego w kraju. W tym roku, zgodnie z prognozami, liczba odprawionych pasażerów wzrośnie do 14 mln (13 mln pasażerów Wizz na Lotnisku Chopina, 2016-10-14.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.