Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saab opracuje nowe pociski przeciwokrętowe

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2017

Saab otrzymał od szwedzkiej agencji zamówień obronnych zlecenie na opracowanie oraz produkcję nowej generacji pocisków przeciwokrętowych.

Nowy przeciwokrętowy kierowany pocisk rakietowy będzie przenoszony przez samoloty wielozadaniowe Gripen E / Zdjęcie: Saab

Szwedzki koncern zbrojeniowy Saab otrzymał od szwedzkiej agencji zamówień obronnych (FMV) zlecenie na opracowanie oraz produkcję nowej generacji pocisków przeciwokrętowych. Wartość zamówienia wynosi 3,2 mld SEK (1,41 mld zł).

Podpisana umowa obejmuje program rozwoju nowych przeciwokrętowych kierowanych pocisków rakietowych w konfiguracji umożliwiającej odpalanie ich zarówno przez samoloty wielozadaniowe Gripen E Flygvapnet (wojsk lotniczych) i korwet typu Visby Svenska marinen (marynarki wojennej).

Pociski [przeciwokrętowe] nowej generacji zapewnią Flygvapnet i Svenska marinen wymierne zwiększenie ich potencjału, w porównaniu do innych pocisków dostępnych na rynku. Obydwa rodzaje sił zbrojnych będą miały możliwości rażenia celów niezależnie od panujących warunków – powiedział Håkan Buskhe, prezes Saab.

Nowy pocisk zostanie opracowany na bazie doświadczeń zdobytych w trakcie rozwoju rodziny pokpr RBS15 (Obsługa techniczna RBS 15 Mk 3, 2016-10-06, produkowanych wspólnie przez Saaba i niemiecką spółkę Diehl Defence. W porównaniu do wcześniejszej wersji nowy pokpr ma większy zasięg, ulepszoną głowicę samonaprowadzającą i mniejszą masę. Ponadto ma zdolność do zwalczania różnorodnych celów lądowych i morskich w każdych warunkach pogodowych i zdolność do modernizacji w przyszłości. Dostawy następców RBS 15 dla sił zbrojnych Szwecji zostaną zrealizowane w l. 2017-2026.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.