Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafale z Meteorami

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2017

Francuzi zakończyli integrację pocisków Meteor z samolotem wielozadaniowym Rafale.

Ostatnie odpalenie Meteora przez Rafale, kończące próby integracji pocisku z samolotami tego typu / Zdjęcie: DGA

6 kwietnia na poligonie Biscarosse przeprowadzono ostatnie próbne odpalenie kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze dalekiego zasięgu Meteor, przenoszonego przez samolot wielozadaniowy Rafale. Test zrealizowano z udziałem personelu francuskiej agencji ds. zakupów wojskowych (DGA), Dassault Aviation, MBDA i Thalesa. W trakcie próby Meteor namierzył i zestrzelił cel powietrzny Mirach poruszający się z dużą prędkością w dużej odległości.

Natychmiast potem pilot dokonał symulowanego odpalenia kpr p-p bliskiego zasięgu MICA (RF), demonstrując, że Rafale może skutecznie namierzać i zwalczać wiele zagrożeń, znajdujących się na różnych dystansach.

Pociski Meteor, naprowadzane przez pokładowy radiolokator z anteną fazowaną RBE2 mają stanowić uzbrojenie samolotów wielozadaniowych Rafale B/C Armee de l’Air (wojsk lotniczych Francji) i Rafale M Aéronautique navale (lotnictwa marynarki wojennej) w standardzie F3R od 2018. Samoloty będą też przystosowane do przenoszenia kpr p-p Mica EM/IR (Nowe zdolności Rafale , 2017-04-10).

Koncern Dassault zdobyłdotychczas zamówienia na 180 Rafale dla rodzimych sił zbrojnych, a także 84 samoloty dla wojsk lotniczych innych krajów: Egiptu (24), Kataru (24) i Indii (36). Z liczby tej dostarczono 48 Rafale C i 54 Rafale B dla Armee de l’Air, 46 Rafale M dla Aéronautique navale i 9 samolotów dla Al-Qūwāt al-Gawwīyä al-Misrīyä (wojsk lotniczych Egiptu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.