Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meteor naprowadzany przez Rafale

Lotnictwo wojskowe, 02 maja 2015

Samolot wielozadaniowy Rafale odpalił po raz pierwszy pocisk Meteor, naprowadzany na cel przez radar pokładowy.

Koncern MBDA i francuska agencja zamówień obronnych (DGA) poinformowały o pierwszej próbie odpalenia do celu powietrznego kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze dalekiego zasięgu (BVRAAM) Meteor, naprowadzanego przez pokładową stację radiolokacyjną z anteną fazowaną RBE2 samolotu wielozadaniowego Rafale B (na zdjęciu, Loty profilowe Rafale , 2015-04-10). Test przeprowadzono na poligonie  Biscarosse, należącym do Centrum prób w locie DGA, 28 kwietnia.

MBDA Meteor jest pociskiem rakietowym z aktywnym radiolokacyjnym układem naprowadzania, zaprojektowanym w celu umożliwienia odpalania wielu pocisków jednocześnie do celów manewrujących, znajdujących się w dużej odległości, takich jak szybkie samoloty odrzutowe, małe bezzałogowe statki latające i pociski manewrujące, podczas działania środków walki elektronicznej przeciwnika.

Jest to kolejny etap integracji najnowszego europejskiego pocisku powietrze-powietrze z Rafale, a zarazem rozwoju najnowszej wersji samolotu, oznaczonej jako F3R (Próby operacyjne wyposażenia Rafale F3R, 2014-12-10). Wcześniejsze próby odpalenia Meteora przez Rafale przeprowadzono w latach 2013 i 2014 (Kolejne próbne odpalenia Meteorów, 2014-12-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.