Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wysoka cena indyjskich Rafale

Lotnictwo wojskowe, 19 lutego 2016

Francusko-indyjskie negocjacje w sprawie zakupu samolotów wielozadaniowych Rafale utknęły z powodu niemożności porozumienia się co do ceny.

Cena, jakiej żądają Francuzi za 36 Rafale jest o 25 % wyższa od kwoty, którą chcą wyasygnować na ten cel Hindusi / Zdjęcie: MO Francji

Jak donosi dziennik Business Standard, minister obrony Indii Manohar Parrikar poinformował opinię publiczną o impasie w negocjacjach z Francją, dotyczących ceny zakupu 36 samolotów wielozadaniowych Rafale. – Cena to problem, który należy rozwiązać. Umowa nie zostanie podpisana, dopóki cena nie będzie odpowiednia – powiedział szef indyjskiego resortu obrony (Kontrakt na Rafale w ciągu 4 miesięcy, 2016-01-28).

Według gazety, powołującej się na źródło w ministerstwie obrony, Francuzi żądają kwoty 915,48 mld INR (52,6 mld zł). Natomiast rząd w New Delhi jest skłonny zapłacić 684,99 mld INR (39,4 mld zł).

Zdaniem ministra Parrikara negocjacje mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy. – Nie można przyjąć ścisłych ram czasowych, ponieważ negocjujemy kontrakt wartości setek miliardów rupii – dodał szef resortu obrony Indii.

Parrikr potwierdził, że Indie domagały się offsetu w wysokości 50 % wartości umowy i Dassault zgodził się na ten warunek. Zaprzeczył jednak, aby prowadzone były rozmowy w sprawie zakupu większej ilości francuskich samolotów niż 36.

Francuzi namawiają Hindusów także do nabycia Rafale M – wersji pokładowej, używanej przez lotnictwo Marine Nationale (Marynarki Wojennej Francji) – dla nowego lotniskowca INS Vishal, drugiej jednostki typu Vikrant. Dzięki temu Bharatiya Vāyu Senā (wojska lotnicze Indii) i Bhāratīya Nau Senā (marynarka wojenna Indii), mogłyby wspólnie zamawiać części zamienne i wykonywać obsługę, przeglądy i naprawy samolotów. Co więcej, Rafale M jest jedynym samolotem wielozadaniowym wyprodukowanym poza USA, który uzyskał zezwolenie na operowanie z pokładów lotniskowców US Navy (Ambicje indyjskiej floty, 2016-02-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.