Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RSS Independence w linii

Marynarka wojenna, 05 maja 2017

Marynarka wojenna Singapuru przyjęła do służby pierwszy okręt patrolowy typu Independence, RSS Independence.

Ceremonia przyjęcia do służby RSS Independence zbiegła się z obchodami 50-lecia marynarki wojennej Singapuru / Zdjęcie: MO Singapuru

Dziś na terenie Changi Naval Base w Singapurze odbyła się ceremonia przyjęcia do służby okrętu patrolowego RSS Independence (15), typu Independence. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele władz państwowych oraz dowództwa marynarki wojennej Singapuru, która będzie eksploatować okręt.

RSS Independence jest pierwszym okrętem patrolowym typu Independence, zbudowanym dla marynarki wojennej Singapuru przez Singapore Technologies (ST) Marine. Jego budowę rozpoczęto w 2014 (Stępka pod pierwszy patrolowiec dla Singapuru , 2014-09-15). Latem 2015 okręt zwodowano i ochrzczono (Chrzest i wodowanie RSS Independence, 2015-07-03). Następnie poddano go pracom wykończeniowym, które poprzedziły serię prób w basenie portowym i testów morskich. Patrolowiec przekazano odbiorcy nieco ponad rok temu (Odebrano pierwszy okręt typu Independence, 2016-05-31).

Okręty patrolowe typu Independence mają 80 m długości i 12 m szerokości. Wypierają 1250 t i rozwijają 27 w. Zasięg wynosi ok. 6500 km. Autonomiczność oblicza się na 14 dni. Uzbrojono je m.in. w pionowe wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych VL Mica, 76-mm armatę morską Oto Melara, 2 zdalnie sterowane moduły uzbrojenia Oto Melara Hitrole wyposażone w 12,7-mm wkm i pojedyncze 25-mm działo Rafael Typhoon. Każdy z patrolowców otrzyma też 2 radary nawigacyjne SharpEye od Kelvina Hughesa (Radary SharpEye dla LMV, 2016-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.