Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Diamond prezentuje DA62 MPP

Lotnictwo cywilne, 19 maja 2017

Austriacki Diamond wprowadził na rynek nowy samolot wielozadaniowy, DA62 MPP.

DA62 MPP to nowa propozycja Diamonda na rynku samolotów wielozadaniowych / Zdjęcie: Diamond Aircraft

Według przedstawicieli Diamonda, eksploatowany od ub.r. samolot lekki DA62 MPP (Multi Purpose Platform) jest doskonałym narzędziem nie tylko do przewozu pasażerów, ale może także z powodzeniem wypełniać zadania porządku publicznego, poszukiwawczo-ratownicze, patrolowania łowisk, zwalczania pożarów, reagowania kryzysowego, patrolowania granic lądowych i morskich, nadzorowania infrastruktury i środowiska naturalnego, czy służyć do kontrolowania z powietrza lotniczej infrastruktury technicznej. Decyzja o wprowadzeniu na rynek DA62 MPP została podjęta dzięki sukcesowi, jaki odniósł inny samolot austriackiego przedsiębiorstwa – DA42 MPP, zakupiony w liczbie ponad 100 egz. (Wysokościowe próby DA42 MPP, 2016-09-14).

Maksymalna masa do startu DA62 MPP wynosi 2300 kg, w tym 710 kg stanowi masa załogi, wyposażenia i paliwa. Napęd stanowi silnik Austro Engine AE330 o mocy 180 KM. Maksymalna długotrwałość lotu to 10 h, przy zużyciu 28 l paliwa na 1 h. Nowe owiewki silników zapewniają zmniejszenie poziomu emisji hałasu i promieniowania cieplnego, a powłoka lakiernicza w kolorze matowoszarym powoduje zmniejszenie odbić światła i widoczności samolotu.

Wyposażenie kabiny załogi stanowi awionika glass cockpit Garmin G1000 NXi z automatycznym układem sterowania lotem z 3-osiowym autopilotem automatycznym (Nowa awionika dla Diamondów, 2017-02-02). W części nosowej, na grzbiecie oraz w kadłubie i pod kadłubem samolotu mogą być zabudowane różnorodne urządzenia rozpoznawcze (głowice optoelektroniczne, radary, anteny, itp.), w zależności od wymagań użytkownika.  We wnętrzu kabiny mieszczą się maksymalnie 2 stacje operatorów wyposażenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.