Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PAS 2017: Nocny Strażnik Textrona

Lotnictwo wojskowe, 22 czerwca 2017

W trakcie Paris Air Show Textron zaprezentował swój najnowszy bojowy bezzałogowy statek latający o nazwie Nightwarden (Nocny Strażnik).

Nowy bojowy bezzałogowy statek latający Textrona -  Nightwarden / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W trakcie Paris Air Show Textron zaprezentował swój najnowszy bojowy bezzałogowy statek latający o nazwie Nightwarden (Nocny Strażnik), będący pochodną Shadowa M2, wyposażoną w urządzenia łączności satelitarnej. W porównaniu z protoplastą jego masa do startu wzrosła do 340 kg. Maksymalna prędkość lotu to 167 km/h. Bezzałogowiec napędzany jest silnikiem rotacyjnym chłodzonym wodą, co zmniejsza jego wykrywalność. Wzmocniono też konstrukcję podwozia.

Nightwarden może przenosić uzbrojenie lub wyposażenie o masie 50 kg w wewnętrznej komorze i 32 kg na dwóch węzłach podskrzydłowych.  Jednym z typów oferowanego uzbrojenia jest pocisk FFLMM (Fury, Paris Air Show 2015: Uzbrojenie Watchkeepera, 2015-06-17). Bbsl przystosowany jest do przenoszenia głowicy optoelektronicznej oraz zasobników walki elektronicznej, wywiadu telekomunikacyjnego i wywiadu elektronicznego i łączności satelitarnej oraz może służyć jako przekaźnik informacji.

Zasięg maksymalny Nightwardena  wynosi 1100km, a długotrwałość lotu - 15 h. Pierwszy bbsl odpowiadający standardom produkcyjnym został oblatany na początku czerwca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.