Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PAS 2017: Nocny Strażnik Textrona

Lotnictwo wojskowe, 22 czerwca 2017

W trakcie Paris Air Show Textron zaprezentował swój najnowszy bojowy bezzałogowy statek latający o nazwie Nightwarden (Nocny Strażnik).

Nowy bojowy bezzałogowy statek latający Textrona -  Nightwarden / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W trakcie Paris Air Show Textron zaprezentował swój najnowszy bojowy bezzałogowy statek latający o nazwie Nightwarden (Nocny Strażnik), będący pochodną Shadowa M2, wyposażoną w urządzenia łączności satelitarnej. W porównaniu z protoplastą jego masa do startu wzrosła do 340 kg. Maksymalna prędkość lotu to 167 km/h. Bezzałogowiec napędzany jest silnikiem rotacyjnym chłodzonym wodą, co zmniejsza jego wykrywalność. Wzmocniono też konstrukcję podwozia.

Nightwarden może przenosić uzbrojenie lub wyposażenie o masie 50 kg w wewnętrznej komorze i 32 kg na dwóch węzłach podskrzydłowych.  Jednym z typów oferowanego uzbrojenia jest pocisk FFLMM (Fury, Paris Air Show 2015: Uzbrojenie Watchkeepera, 2015-06-17). Bbsl przystosowany jest do przenoszenia głowicy optoelektronicznej oraz zasobników walki elektronicznej, wywiadu telekomunikacyjnego i wywiadu elektronicznego i łączności satelitarnej oraz może służyć jako przekaźnik informacji.

Zasięg maksymalny Nightwardena  wynosi 1100km, a długotrwałość lotu - 15 h. Pierwszy bbsl odpowiadający standardom produkcyjnym został oblatany na początku czerwca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.