Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Paris Air Show 2015: Uzbrojenie Watchkeepera

Lotnictwo wojskowe, 17 czerwca 2015

Thales zaprezentował w Paryżu uzbrojenie dla bezzałogowego statku latającego Watchkeeper.

Pełnowymiarowa makieta nowej belki uzbrojeniowej dla bezzałogowca Watchkeeper. Ma on być przystosowany do przenoszenia dwóch tego typu belek, z dwiema bombami FFLMM każda  / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak już wcześniej informowaliśmy, koncern Thales prowadzi prace studialne związane z uzbrojeniem bezzałogowego statku latającego Watchkeeper (Polski uzbrojony Watchkeeper?, 2015-03-30). Podczas Paris Air Show prezentowana jest makieta beki uzbrojeniowej, przystosowanej do przenoszenia dwóch bomb LLMFF.

Belka została zaprojektowana przez przedsiębiorstwo Exelis. Może być ona zabudowana także pod skrzydłem każdego innego statku powietrznego. Główną zaletą takiego rozwiązania jest zwiększenie ilości uzbrojenia, niezbędnego podczas wykonywania długotrwałych misji.

Przedstawiciele Thalesa nie ukrywają, że poszukują partnera, który wziąłby udział w projekcie i zamierzają zrealizować wszelkie próby i prace związane certyfikacją uzbrojonego Watchkeepera dopiero po jego znalezieniu. W przypadku wyboru brytyjskich bezzałogowców przez Polskę, nasz kraj byłby posiadaczem wszelkich praw do tego rozwiązania.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.