Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Paris Air Show 2015: Uzbrojenie Watchkeepera

Lotnictwo wojskowe, 17 czerwca 2015

Thales zaprezentował w Paryżu uzbrojenie dla bezzałogowego statku latającego Watchkeeper.

Pełnowymiarowa makieta nowej belki uzbrojeniowej dla bezzałogowca Watchkeeper. Ma on być przystosowany do przenoszenia dwóch tego typu belek, z dwiema bombami FFLMM każda  / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak już wcześniej informowaliśmy, koncern Thales prowadzi prace studialne związane z uzbrojeniem bezzałogowego statku latającego Watchkeeper (Polski uzbrojony Watchkeeper?, 2015-03-30). Podczas Paris Air Show prezentowana jest makieta beki uzbrojeniowej, przystosowanej do przenoszenia dwóch bomb LLMFF.

Belka została zaprojektowana przez przedsiębiorstwo Exelis. Może być ona zabudowana także pod skrzydłem każdego innego statku powietrznego. Główną zaletą takiego rozwiązania jest zwiększenie ilości uzbrojenia, niezbędnego podczas wykonywania długotrwałych misji.

Przedstawiciele Thalesa nie ukrywają, że poszukują partnera, który wziąłby udział w projekcie i zamierzają zrealizować wszelkie próby i prace związane certyfikacją uzbrojonego Watchkeepera dopiero po jego znalezieniu. W przypadku wyboru brytyjskich bezzałogowców przez Polskę, nasz kraj byłby posiadaczem wszelkich praw do tego rozwiązania.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.