Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej brytyjskich Reaperów

Lotnictwo wojskowe, 04 lipca 2014

W Afganistanie rozpoczęły operacje kolejne bojowe bezzałogowe statki latające Reaper, należące do Brytyjczyków.

Jeden z 5 nowych bbsl MQ-9 Reaper, jakimi dysponują lotnicy RAF w Afganistanie / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Jak poinformowało ministerstwo obrony W. Brytanii, liczba bojowych bezzałogowych statków latających MQ-9 Reaper, jakimi dysponują Royal Air Force (królewskie wojska lotniczych W. Brytanii) w Afganistanie zwiększyła się dwukrotnie. Obecnie w Azji stacjonuje 10 bsl tego typu, operujących z bazy w Kandaharze. Oprócz nich Brytyjczycy używają także Hermesów 450, wypożyczonych od Izraelczyków, które stacjonują w Camp Bastion.

Flota posiadanych dotychczas 5 Reaperów była łącznie zdolna do udzielenia wsparcia jednostkom ISAF przez maksymalnie 36 h na dobę. Obecnie liczba ta wzrosła do 72 h na dobę.

Bezzałogowce, ze składu 13. i 39. Squadronów, wykonują zadania wywiadowcze, rozpoznawcze, namierzania celów i obserwacyjne (RAF wypożyczają bbsl od Amerykanów, 2014-02-11). MQ-9 RAF są też przystosowane do przenoszenia kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powierzchnia AGM-114 Hellfire. Dotychczas brytyjskie Reapery wylatały 54 tys. h nad Afganistanem, w trakcie których 459 razy użyły uzbrojenia.

Dodatkowe MQ-9 zostały dostarczone Brytyjczykom w lutym br. Do Afganistanu przetransportowano je po rozmontowaniu na główne zespoły, w specjalnych zasobnikach. Następnie na miejscu personel RAF dokonał ponownego montażu i oblotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.