Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Farnborough 2014: Lekka bomba dla bezzałogowców

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2014

Thales opracował nową bombę szybującą przeznaczoną dla bezzałogowych statków latających.

Bomby FF LMM podwieszone pod skrzydłem AT-6 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W trakcie tegorocznego salonu w Farnborough Thales po raz pierwszy publicznie zaprezentował nową bombę, o nazwie FreeFall Lightweigth Multi-role Missile. Jest to uzbrojenie opracowane na bazie pocisku LMM, który powstaje w ramach programu FASGW(L) (Zlecenie na FASGW(H)/ANL, 2014-03-27). Za rozwój uzbrojenia odpowiada dział Thalesa z Belfastu, we współpracy z amerykańskim Textronem. Przedsięwzięcie zrealizowano w ciągu 18 miesięcy.

FF LMM ma długość 70 cm i masę 6 kg. Bomb naprowadzana jest przy pomocy układu INS / GPS oraz półaktywnie laserowo. Masa głowicy bojowej to 2 kg. W sierpniu 2013 przeprowadzono pierwszą serię prób w locie i zrzutów uzbrojenia z bezzałogowego statku latającego Shadow M2, skonstruowanego przez Textrona.  

W Farnborough uzbrojenie prezentowane jest jako uzbrojenie dwóch samolotów - Britten-Norman Defendera i Beechcrafta AT-6. Jednak docelowo nosicielami FF LMM mają być bezzałogowe statki latające, służące do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów, małych łodzi lub siły żywej.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.