Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Farnborough 2014: Lekka bomba dla bezzałogowców

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2014

Thales opracował nową bombę szybującą przeznaczoną dla bezzałogowych statków latających.

Bomby FF LMM podwieszone pod skrzydłem AT-6 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W trakcie tegorocznego salonu w Farnborough Thales po raz pierwszy publicznie zaprezentował nową bombę, o nazwie FreeFall Lightweigth Multi-role Missile. Jest to uzbrojenie opracowane na bazie pocisku LMM, który powstaje w ramach programu FASGW(L) (Zlecenie na FASGW(H)/ANL, 2014-03-27). Za rozwój uzbrojenia odpowiada dział Thalesa z Belfastu, we współpracy z amerykańskim Textronem. Przedsięwzięcie zrealizowano w ciągu 18 miesięcy.

FF LMM ma długość 70 cm i masę 6 kg. Bomb naprowadzana jest przy pomocy układu INS / GPS oraz półaktywnie laserowo. Masa głowicy bojowej to 2 kg. W sierpniu 2013 przeprowadzono pierwszą serię prób w locie i zrzutów uzbrojenia z bezzałogowego statku latającego Shadow M2, skonstruowanego przez Textrona.  

W Farnborough uzbrojenie prezentowane jest jako uzbrojenie dwóch samolotów - Britten-Norman Defendera i Beechcrafta AT-6. Jednak docelowo nosicielami FF LMM mają być bezzałogowe statki latające, służące do zwalczania lekko opancerzonych pojazdów, małych łodzi lub siły żywej.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.