Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Liaoning w Hongkongu

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 lipca 2017

Do Hongkongu, po przejściu Cieśniny Tajwańskiej, zawinął chiński lotniskowiec Liaoning. Wizyta ma charakter symboliczny.

Lotniskowiec Liaoning na tle wieżowców Hongkongu

7 lipca rano do portu w Hongkongu zawinął chiński lotniskowiec Liaoning. Wcześniej okręt przeszedł Cieśninę Tajwańską (Incydent na wodach Cieśniny Tajwańskiej, 2017-01-11), łączącą Morze Wschodniochińskie i Południowochińskie. Towarzyszyła mu grupa bojowa z niszczycielami Jinan 152 Typ 052C (ze składu Floty Wschodniej) i 175 Yinchuan Typ 052D (Flota Południowa) oraz fregatą Yantai 538 Type 054A. Do portu lotniskowiec wpłynął z dwoma korwetami Typ 056 ze składu garnizonu wojsk chińskich w Hongkongu. Okręty eskortowe pozostały w rejonie wyspy Tsing Yi.

Chiński lotniskowiec Liaoning wchodzi do portu w Hongkongu. Jego załoga utworzyła na pokładzie napis powitalny

Wizyta lotniskowca Liaoning w Hongkongu ma duże znacznie symboliczne, podkreślając dominację ChRL w tym mieście, wcześniej podporządkowanym Wielkiej Brytanii. 1 lipca minęła 20 rocznica przekazania jurysdykcji. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu Hongkong odwiedził prezydent ChRL Xi Jinping.

Korwety Typ 056 towarzyszące lotniskowcowi Liaoning w czasie wejścia do Hongkongu

Wczoraj i dziś lotniskowiec Liaoning został udostępniony do zwiedzania mieszkańcom Hongkongu. Przekazano im 2 tysiące biletów wstępu na jego pokład. 1600 z nich otrzymali goście specjalni. Ze względów bezpieczeństwa, na pokład nie mają wstępu dzieci w wieku poniżej 11 lat, kobiety w ciąży i niepełnosprawni. Nikomu nie wolno wnosić kamer i aparatów fotograficznych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.