Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Liaoning na M. Południowochińskim

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 stycznia 2017

Chiński lotniskowiec Liaoning przeprowadził serię ćwiczeń w rejonie Morza Południowochińskiego.

Liaoning i towarzyszące mu okręty idą wodami Morza Południowochińskiego / Zdjęcie: MO ChRL

Ministerstwo obrony ChRL potwierdziło, że lotniskowiec Liaoning i towarzyszący mu zespół zadaniowy przeprowadził serię ćwiczeń w rejonie Morza Południowochińskiego (Problemy techniczne Liaoninga, 2014-10-21). Przedsięwzięcie zrealizowano na początku tygodnia. Koncentrowano się w nim m.in. na prowadzeniu operacji lotniczych z udziałem myśliwców J-15 i śmigłowców morskich (Lotniskowiec Liaoning wrócił z ćwiczeń, 2014-01-01).

Przebieg ćwiczeń oraz przejście lotniskowcowej grupy bojowej na Morze Południowochińskie śledziły floty wielu państw regionu. Z dużym niepokojem obecność okrętów Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL nieopodal swoich granic obserwowały siły morskie Republiki Chińskiej. Pod koniec ub.r. podobne ćwiczenia zespół zadaniowy Liaoninga przeprowadził w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Aktywność chińskiej floty w tym rejonie śledziły okręty Daehanminguk Haegun (marynarki wojennej Republiki Korei) i Kaijō Jieitai (Japońskich Morskich Sił Samoobrony).

Pekin tłumaczy, że niedawne ćwiczenia miały rutynowy charakter. Służyły przeszkoleniu i zgraniu załogi Liaoninga i pozostałych okrętów jego grupy bojowej, a także podniesieniu potencjału bojowego komponentu lotniczego. Część komentatorów sugeruje jednak, że państwa basenu Morza Południowochińskiego mogą odebrać przedsięwzięcie jako demonstrację siły i próbę potwierdzenia praw ChRL do lokalnych wód (Chińczycy przejęli podwodny bezzałogowiec USA, 2016-12-18. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.