Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Incydent na wodach Cieśniny Tajwańskiej

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 stycznia 2017

Siły zbrojne Republiki Chińskiej poderwały myśliwce w reakcji na przejście lotniskowca Liaoning wodami Cieśniny Tajwańskiej.

Przejście chińskiego lotniskowca Liaoning i towarzyszących mu okrętów wodami Cieśniny Tajwańskiej wzbudziło zaniepokojenie władz Republiki Chińskiej / Zdjęcie: MO ChRL

Lotniskowiec Liaoning Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL i okręty towarzyszącego mu zespołu zadaniowego kontynuują podróż do kraju wodami Cieśniny Tajwańskiej. Dziś ok. 07:00 czasu lokalnego jednostki weszły na obszar wchodzący w skład strefy identyfikacji obrony powietrznej Republiki Chińskiej. W odpowiedzi siły zbrojne Tajwanu poderwały myśliwce, które miały kontrolować przejście okrętów ChRL.

Według lokalnych mediów manewry chińskich okrętów śledzone są przez lotnictwo i jednostki marynarki wojennej Republiki Chińskiej. Przedstawiciele władz w Tajpej zapewniają, że przejście zespołu zadaniowego Liaoninga nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa, a działania podejmowane przez tajwańskie siły zbrojne mają charakter rutynowy.

Zespół zadaniowy lotniskowca Liaoning jest w drodze powrotnej do ChRL po zakończeniu serii ćwiczeń na Morzu Południowochińskim (Liaoning na M. Południowochińskim, 2017-01-04). W ostatnich dniach ćwiczono m.in. wykonywanie operacji lotniczych z udziałem myśliwców J-15 i śmigłowców pokładowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.