Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Incydent na wodach Cieśniny Tajwańskiej

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 stycznia 2017

Siły zbrojne Republiki Chińskiej poderwały myśliwce w reakcji na przejście lotniskowca Liaoning wodami Cieśniny Tajwańskiej.

Przejście chińskiego lotniskowca Liaoning i towarzyszących mu okrętów wodami Cieśniny Tajwańskiej wzbudziło zaniepokojenie władz Republiki Chińskiej / Zdjęcie: MO ChRL

Lotniskowiec Liaoning Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL i okręty towarzyszącego mu zespołu zadaniowego kontynuują podróż do kraju wodami Cieśniny Tajwańskiej. Dziś ok. 07:00 czasu lokalnego jednostki weszły na obszar wchodzący w skład strefy identyfikacji obrony powietrznej Republiki Chińskiej. W odpowiedzi siły zbrojne Tajwanu poderwały myśliwce, które miały kontrolować przejście okrętów ChRL.

Według lokalnych mediów manewry chińskich okrętów śledzone są przez lotnictwo i jednostki marynarki wojennej Republiki Chińskiej. Przedstawiciele władz w Tajpej zapewniają, że przejście zespołu zadaniowego Liaoninga nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa, a działania podejmowane przez tajwańskie siły zbrojne mają charakter rutynowy.

Zespół zadaniowy lotniskowca Liaoning jest w drodze powrotnej do ChRL po zakończeniu serii ćwiczeń na Morzu Południowochińskim (Liaoning na M. Południowochińskim, 2017-01-04). W ostatnich dniach ćwiczono m.in. wykonywanie operacji lotniczych z udziałem myśliwców J-15 i śmigłowców pokładowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.