Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Montrose wraca do służby

Marynarka wojenna, 12 lipca 2017

Brytyjska fregata rakietowa HMS Montrose wyszła w morze po raz pierwszy od trzech lat.

Przegląd remontowy i modernizacja HMS Montrose kosztowały ok. 36 mln GBP (170 mln zł) / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Fregata rakietowa HMS Montrose (F236), typ 23, opuściła stocznię w Devonport na południu kraju. Okręt rozpoczął pierwszy etap prób morskich. Ich celem jest ocena funkcjonowania jednostki po zakończeniu 3-letniego przeglądu remontowego i modernizacji, połączonej z wydłużeniem trwałości użytkowej (Remont HMS Montrose, 2014-10-15).

Modernizacja HMS Montrose zakładała wyposażenie okrętu m.in. w trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997 i zestaw obrony powietrznej Sea Ceptor. Ponadto dokonano przeglądu i oceny stanu poszycia kadłuba i nadbudówki. Niesprawne lub przestarzałe urządzenia pokładowe zostały zastąpione nowymi. Wymieniono również ponad 10 km przewodów i ok. 5 km rur.

Po próbach morskich rozpocznie się etap przygotowywania HMS Montrose do wznowienia działań operacyjnych. Proces ten będzie polegał m.in. na ponownym przeszkoleniu i zgraniu załogi okrętu, a także zapoznaniu marynarzy z obsługą nowego wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacyjnych i uzbrojenia. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.