Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe kontrakty w ramach programu GCS

Marynarka wojenna, 13 lipca 2017

BAE Systems przyznało nowe kontrakty w ramach programu Global Combat Ship.

Kolejne przedsiębiorstwa otrzymały zamówienia na dostawę podzespołów do nowobudowanych fregat rakietowych typ 26 / Rysunek: BAE Systems

BAE Systems przyznało 14 przedsiębiorstwom zamówienia na produkcję podzespołów dla fregat rakietowych typ 26. Ich realizacja pozwoli utrzymać ok. 550 miejsc pracy w brytyjskim przemyśle stoczniowym (Kolejni dostawcy programu GCS, 2016-12-08). Jednocześnie zwiększy łączne inwestycje w łańcuchu dostaw do ponad 500 mln GBP (2,3 mld zł).

Największe z nowych umów dotyczą m.in. dostawy stali konstrukcyjnej do budowy pierwszych trzech jednostek typ 26 (Pierwsza transza Type 26, 2017-07-02). Zostanie ona dostarczona z brytyjskich i europejskich stalowni przedsiębiorstwa Dent Steel Services Ltd. z siedzibą w Bradford. Kontrakty przyznano również m.in. francuskiej Naval Group, która dostarczy wały do układu napędowego, duńskiemu DESMI na dostawę modułów świeżej wody gorącej i pomp, MSI Defence Systems na uzbrojenie małokalibrowe, przedsiębiorstwu MacTaggart Scott, które wyprodukuje w zakładach w Gdańsku boczne włazy do pokładu zadaniowego oraz Thalesowi na dostawę sonarów holowanych.

Ponadto należący do BAE Systems dział Maritime Services otrzymał zlecenie na produkcję trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnych średniego zasięgu Artisan 3D typu 997. Ich montaż prowadzony będzie w Cowes. Ogółem 34 przedsiębiorstwa z sektora morskiego współpracują bezpośrednio z BAE Systems nad budową fregat rakietowych typ 26. Wiele innych włączonych jest w łańcuch dostaw.

- Dzisiejsze kontrakty dowodzą, że okręty typ 26 Global Combat Ship są rzeczywistym wysiłkiem całego przemysłu, opartym na umiejętnościach i zaangażowaniu wielu setek osób rozproszonych w całym łańcuchu dostaw w Zjednoczonym Królestwie, Europie i poza nią. Jesteśmy w końcowej fazie przygotowań do rozpoczęcia produkcji pierwszego okrętu Typ 26 Global Combat Ship dla Royal Navy w najbliższych tygodniach - powiedział Geoff Searle, dyrektor programu typ 26 Global Combat Ship w BAE Systems. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.