Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejni dostawcy programu GCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 grudnia 2016

Kolejne przedsiębiorstwa otrzymały zlecenia na dostawę wyposażenia fregat rakietowych typ 26 Global Combat Ship.

Zakłada się, że pierwsze okręty typ 26 wejdą do służby w połowie l. 2020. / Rysunek: BAE Systems

Nowe kontrakty obejmują dostawę kluczowych elementów wyposażenia, w tym układu sterowania, instalacji żurawików i urządzeń cumowniczych dla pierwszych 3 okrętów typ 26 Global Combat Ship (Budowa fregat typ 26, 2016-11-04). Dostawę zrealizuje m.in. Rolls-Royce, które będzie odpowiedzialne za produkcję urządzeń sterowych i stabilizatorów. Zostaną one wytworzone w zakładach w Dunfermline.

Johnsons Kontrole z siedzibą w Baildon dostarczy urządzenia do chłodzenia wody. Z kolei Marine Systems Technology będzie odpowiedzialne za produkcję m.in. gazoszczelnych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych i wodoszczelnych drzwi, włazów i iluminatorów. Ich produkcją zajmą się zakłady w Middlewich.

Salt Separation Services przekaże BAE Systems urządzenia do odsalania działające na zasadzie odwróconej osmozy. Natomiast hiszpańskie przedsiębiorstwo Detegasa otrzymało zlecenie na membranowe urządzenia do oczyszczania ścieków i separatory wody zaolejonej. Zestawy do obsługi kotwic i urządzeń cumowniczych, żurawiki łodzi i osłony zmniejszające skuteczną powierzchnię rozproszenia fal radiolokacyjnych dostarczy z kolei włoskie Pellegrini Marine Equipments S.r.l.

Dział BAE Systems Combat Systems otrzymał też kontrakt na dostawę nowoczesnego systemu operacyjnego (Shared Infrastructure) i systemu kierowania czujnikami optoelektronicznymi (EOSCS), które są w stanie wykryć i zidentyfikować potencjalne zagrożenia w każdych warunkach pogodowych.

Wspierany przez rosnący budżet obronny Wielkiej Brytanii, Program Type 26 zapewni dostawę nowej generacji najnowocześniejszych okrętów dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej). Wraz z utrzymaniem wysokokwalifikowanych miejsc pracy w całym kraju, ostatnie kontrakty pokazują dalszy postęp w programie przed cięciem pierwszych blach zaplanowanym na lato następnego roku – powiedziała Harriett Baldwin, Minister ds. Zamówień Obronnych.

Obecnie aż 33 spółki przemysłu morskiego w całym łańcuchu dostaw współpracują z BAE Systems nad budową fregat rakietowych typ 26. Aż 15 z nich produkuje kluczowe wyposażenie dla pierwszych 3 okrętów (Armaty dla GCS zakupione, 2016-07-28).

Geoff Searle, Dyrektor Programu Type 26 Global Combat Ship w BAE Systems, powiedział: Wzrost liczby partnerów w łańcuchu dostaw jest kluczowym elementem przygotowań przed cięciem stali na nasz pierwszy okręt tego typu latem następnego roku. Dzięki uzgodnieniu tych umów nasi dostawcy będą na dobrej drodze do dostarczenia wyposażenia do Glasgow wtedy, gdy będzie to wymagane w fazie produkcji.

Brytyjski rząd zobowiązał się do zakupu 8 nowoczesnych fregat typ 26. Okręty powstaną w ramach programu Global Combat Ship i zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki typ 23 (Zakończono modernizację HMS Westminster, 2016-10-05). Będą one zdolne do prowadzenia działań operacyjnych w każdych warunkach i wykonywania szerokiego wachlarza zadań, od działań wojennych o dużej intensywności, do pomocy humanitarnej, zarówno działając samodzielnie lub jako część grupy zadaniowej.

Po sukcesie związanym z pozyskaniem kontraktów na dostawę turbin gazowych MT30 i generatorów diesla MTU dla programu typ 26, cieszymy się z wyboru naszej firmy jako dostawcy urządzeń sterowych i stabilizatorów. Jest to kontynuacja długiej tradycji Rolls-Royce’a w dostarczaniu krytycznego wyposażenia dla Royal Navy. Jesteśmy gotowi pomóc BAE Systems i Royal Navy w procesie budowy w Clyde tych światowej klasy jednostek zwalczania okrętów podwodnych. Przyznanie terminowego kontraktu zapoczątkowało fazę produkcji programu, umożliwiając Rolls-Royce’owi zakup materiałów, dzięki którym może wspierać plany budowy okrętów BAE Systems typ 26 - powiedział Nick Antoniades, Dyrektor Programu Type 26 w Rolls-Royce. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.