Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa fregat typ 26

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 listopada 2016

Latem 2017 rozpocznie się budowa pierwszej fregaty rakietowej typ 26.

Rozpoczęcie budowy fregat rakietowych typ 26 już latem 2017 związane jest z prowadzoną przez BAE Systems kampanią promocyjną konstrukcji. Okręty proj. GCS oferowane są potencjalnym klientom eksportowym, w tym Australii i Kanadzie / Rysunek: MO Wielkiej Brytanii

BAE Systems podało wstępny termin rozpoczęcia budowy fregat rakietowych typ 26. Ceremonia cięcia blach pod pierwszy z okrętów powinna odbyć się latem 2017 w Glasgow. Ostateczny terminarz prac będzie uzależniony od negocjacji prowadzonych z rządem w Londynie.

- Dzisiejsza zapowiedź daje solidne podstawy dla rozwoju przemysłu stoczniowego w naszych zakładach w Szkocji przez następne dwie dekady. To wotum zaufania dla możliwości naszych pracowników w zakresie projektowania, budowy, integracji i wprowadzenia do służby nowych okrętów – powiedział Ian King, prezes BAE Systems.

Wielka Brytania pozyska co najmniej 8 nowoczesnych fregat rakietowych typ 26. Okręty zostaną kupione w ramach programu Global Combat Ship. Dotąd Londyn zainwestował w przedsięwzięcie 1,9 mld GBP (9,2 mld zł). Złożono już zamówienia produkcyjne na główne podzespoły dla pierwszych 3 jednostek (Armaty dla GCS zakupione, 2016-07-28; Kompletowanie napędu dla GCS, 2016-05-12). Obecnie łańcuch dostaw obejmuje 27 przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii.

- Wspierany przez rosnący budżet Ministerstwa Obrony, program Typ 26 zapewni dostawy nowej generacji okrętów dla naszej Królewskiej Marynarki Wojennej, z korzyścią dla podatników. Dzięki zaangażowaniu rządu Wielkiej Brytanii utrzymane zostaną setki wysoko kwalifikowanych miejsc pracy w przemyśle stoczniowym w Clyde przez co najmniej dwie dekady i setki innych w łańcuchu dostaw w całej Wielkiej Brytanii – powiedział Sekretarz Obrony Michael Fallon.  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.