Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Thales o kontrakcie na sonary holowane

Marynarka wojenna, 14 lipca 2017

Thales wyposaży nowe brytyjskie fregaty rakietowe w sonary holowane typ 2087.

Nowe brytyjskie fregaty rakietowe zostaną wyposażone w sonary holowane typ 2087 od Thalesa / Rysunek: BAE Systems

W opublikowanym komunikacie Thales z zadowoleniem przyjął otrzymane zlecenie na dostawę zestawów sonarowych dla pierwszych 3 fregat rakietowych typ 26 (Nowe kontrakty w ramach programu GCS, 2017-07-13). W ramach anonsowanego przed kilkoma dniami kontraktu przedsiębiorstwo wyprodukuje sonary holowane typ 2087, które następnie zostaną przekazane BAE Systems, głównemu wykonawcy programu Global Combat Ship, w ramach którego Royal Navy ma pozyskać 8 nowoczesnych fregat (Pierwsza transza Type 26, 2017-07-02).

Prace związane z produkcją i testowaniem sonarów prowadzone będą w zakładach Thalesa zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, w tym w hrabstwie Manchester oraz we francuskim Breście. Nowe wyposażenie posłuży do wykrywania, identyfikacji i śledzenia nieprzyjacielskich okrętów podwodnych oraz zwalczania ich.

Zamówienie jakie otrzymał Thales jest jednym z 14 przyznanych w ostatnich dniach przez BAE Systems podwykonawcom w programie GCS. Poza zestawami sonarowymi obejmą one także dostawy m.in. stali konstrukcyjnej do budowy pierwszych trzech jednostek typ 26 i trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnych średniego zasięgu Artisan 3D typu 997. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.