Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reorganizacja wojsk lotniczych Bułgarii

Lotnictwo wojskowe, 17 lipca 2017

Od 1 lipca w skład Wojennowzdusznitych Sił (wojsk lotniczych Bułgarii) wchodzi nowa baza lotnictwa szkolnego Georgi Benkowski. Jej siedzibą jest miasto Dołna Mitropolija.

Najnowszą jednostką wojsk lotniczych Bułgarii jest baza lotnictwa szkolnego Georgi Benkowski / Zdjęcie: MO Bułgarii

Poprzednio personel i 11 samolotów (5 turbośmigłowych Pilatusów PC-9M i 6 odrzutowców Aero L-39ZA Albatros) utworzonej w 2001 grupy lotnictwa szkolnego Georgi Benkowski wchodził w skład bazy lotniczej Graf Ignatiewo (Bułgarski koń wystartował, 2017-07-10). W 2006 dołączono do niej pilotów, mechaników i samoloty 2. pułku szkolnego z bazy w Kamieńcu.

W ceremonii inaugurującej działalność nowej bazy, która odbyła się 6 lipca, wzięli udział dowódca WWS gen. bryg. Canko Stojkow, szef operacji lotniczych płk Krasimir Krastew i odpowiedzialny za działania bojowe ppłk Swietosław Wasiliew.

Z biegiem lat został osiągnęliście znaczący postęp w szkoleniu pilotów, wdrożyliście nowe przepisy, poradziliście sobie z intensywnym szkoleniem i przekazaliście doświadczenia młodym kolegom – powitał personel nowej bazy gen. Stojkow.

Do zadań bazy Georgi Benkowski należeć będzie także podnoszenie poziomu wyszkolenia załóg lotniczych WWS, kształcenie przyszłych instruktorów i dowódców oraz szkolenie zawodowe personelu technicznego służb inżynieryjno-lotniczych.

Na podstawie informacji Igora Bozinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra