Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty dla Bułgarii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 marca 2017

W przetargu na nowe samoloty wielozadaniowe dla wojsk lotniczych Bułgarii wpłynęły 3 oferty.

Według obecnych założeń następcy bułgarskich MiGów-29 zostaną wybrani już w przyszłym miesiącu / Zdjęcie: MO Bułgarii

Jak poinformował rząd w Sofii, na jego ręce wpłynęły trzy oficjalne oferty w konkursie na nowe samoloty wielozadaniowe dla Wojennowzdusznitych Sił (wojsk lotniczych). Bułgarzy przeznaczyli ok. 1,5 mld BGN (3,3 mld zł) na zakup 8 samolotów (Bułgaria kupuje samoloty i okręty , 2016-05-31).

Swoje zainteresowanie dostawami następców bułgarskich MiG-ów29 wyraziły: Portugalia, proponująca używane F-16 z uzbrojeniem i wsparciem logistycznym z USA (Bułgaria stawia na F-16?, 2016-10-17), Szwecja oferująca nowe Gripeny i Włochy, które chcą dostarczyć używane Eurofightery.

Obecnie resort obrony analizuje otrzymane oferty. Rozmowy z wybranym dostawcą mają rozpocząć się w kwietniu. Będą je prowadzili członkowie nowego rządu, który ukonstytuuje się po wyborach parlamentarnych, zaplanowanych na 26 marca.

Rząd w Sofii zakładał, że nowe samolot wielozadaniowe trafią do Wojennowzdusznitych Sił w l. 2018-2020. W tegorocznym budżecie alokowano już środki na pierwsze płatności.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.