Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przebazowanie USS Milius odłożone w czasie

Marynarka wojenna, 21 lipca 2017

Mimo wcześniejszych zapowiedzi US Navy nie przebazuje w br. niszczyciela rakietowego USS Milius do Japonii.

USS Milius zostanie przebazowany do Japonii dopiero po zakończeniu przeglądu remontowego i modernizacji / Zdjęcie: USN

Dowództwo Floty Pacyfiku poinformowało o zmianie planów dotyczących przebazowania niszczyciela rakietowego USS Milius (DDG 69), typu Arleigh Burke, do Japonii. Według dotyczasowych planów amerykański okręt miał przejść latem z kalifornijskiego San Diego do Yokosuki, gdzie dołączyłby do pozostałych jednostek tego typoszeregu, prowadzących działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 7. floty US Navy. Obecnie zakłada się, że USS Milius znajdzie się w Japonii w 2018.

Decyzja o opóźnieniu przebazowania USS Milius do Japonii tłumaczona jest potrzebą zakończenia przeglądu remontowego i modernizacji niszczyciela, którego przyjęto do służby w 1996. Podczas prac modernizacyjnych okręt otrzyma m.in. nowy system zarządzania walką Aegis Baseline 9.

Zmiana planów dotyczących USS Milius nastąpiła w wyjątkowo trudnym momencie dla dowództwa 7. floty US Navy, która odczuwa braki sprzętowe. Są one wynikiem wypadku niszczyciela rakietowego USS Fitzgerald (DDG 62), do którego doszło w połowie czerwca. Amerykański okręt zderzył się z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal. Wskutek kolizji zginęło 7 członków załogi USS Fitzgerald, a sam niszczyciel został poważnie uszkodzony (USS Fitzgerald w suchym doku, 2017-07-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.