Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot VH-92A

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 sierpnia 2017

Lockheed Martin poinformował, że 28 lipca w zakładach Sikorsky’ego w Stratford, w stanie Connecticut, wzbił się w powietrze pierwszy przedseryjny śmigłowiec VH-92A (EDM-1).

Producent nie opublikował zdjęć z oblotu pierwszego przedseryjnego VH-92A / Rysunek: Lockheed Martin

Tego samego dnia wiropłat wykonał jeszcze drugi lot. Obydwa trwały łącznie ok. godziny. W ich trakcie sprawdzono działanie układu sterowania lotem w zawisie, a także wykonano przeloty z małą prędkością nad lotniskiem.

W programie prób w locie, mającym trwać 250 h, wezmą udział 2 przedseryjne VH-92A. Próby będą prowadzone w zakładach Lockheed Martin w Owego, w stanie Nowy Jork. Śmigłowiec oznaczony jako EMD-2 ma zostać oblatany przed końcem br.

W ramach programu wymiany floty śmigłowców przeznaczonych do przewozu prezydenta i wiceprezydenta USA, oznaczonego jako VXX, Sikorsky wyprodukuje, przetestuje i dostarczy US Marine Corps 6 śmigłowców VH-92A i 2 symulatory – po jednym dla załóg lotniczych i personelu obsługowego (Kontrakt na VXX przyznany, 2014-05-08).

Producent zakłada, że w 2019 podpisze z Pentagonem kontrakt na dostawę 17 seryjnych VH-92A, które byłyby dostarczane w 3 transzach, do 2023. Według wcześniejszych planów, miałyby one wejść do eksploatacji od 2020.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.