Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na VXX przyznany

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2014

Pentagon przyznał Sikorsky’emu fundusze na produkcję śmigłowców dla Prezydenta USA.

Śmigłowce VH-92 zastąpią w służbie przestarzałe VH-3N i VH-60N / Rysunek: Sikorsky

Zgodnie z przewidywaniami, Naval Air Systems Command (NAVAIR) poinformowało wczoraj o przyznaniu przedsiębiorstwu Sikorsky Aircraft Corporation funduszy w wysokości ponad 1,224 mld USD (3,73 mld zł) na wyprodukowanie, przebadanie i dostarczenie 6 odpowiednio zmodyfikowanych śmigłowców VH-92 (specjalnej wersji S-92) oraz 2 symulatorów – po jednym dla załóg lotniczych i personelu obsługowego, w ramach programu VXX. Odbiorcą sprzętu będzie US Marine Corps (Rozstrzygnięcie VXX już wkrótce, 2014-04-17).

Dwa pierwsze wiropłaty przedseryjne mają być dostarczone w 2018. Zostaną one użyte do prób osiągów i działania wyposażenia łączności w bazie US Navy Patuxent River. Przed przekazaniem VH-92 producent przekaże wojsku w/w symulatory. Kolejne 4 śmigłowce, oznaczone jako System Demonstration Test Articles (SDTA) posłużą do prób przed zgłoszeniem zdolności operacyjnej.

Sikorsky zakłada, że w 2019 Pentagon zamówi jeszcze 17 seryjnych VH-92. Będą one dostarczane w 3 transzach, do 2023.

Produkcją wiropłatów zajmą się zakłady w Coatesville, w Pennsylwanii. Modyfikacje struktury dokonane zostaną w Stratford, w stanie Connecticut. Wszystkie VH-92 zostaną następnie przebazowane do zakładów koncernu Lockheed Martin w Owego, gdzie zabudowane zostanie wyposażenie łączności. Końcowe prace związane z wyposażeniem kabin pasażerskich realizowane będą w ostatniej kolejności, także w Stratford.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.