Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na VXX przyznany

Lotnictwo wojskowe, 08 maja 2014

Pentagon przyznał Sikorsky’emu fundusze na produkcję śmigłowców dla Prezydenta USA.

Śmigłowce VH-92 zastąpią w służbie przestarzałe VH-3N i VH-60N / Rysunek: Sikorsky

Zgodnie z przewidywaniami, Naval Air Systems Command (NAVAIR) poinformowało wczoraj o przyznaniu przedsiębiorstwu Sikorsky Aircraft Corporation funduszy w wysokości ponad 1,224 mld USD (3,73 mld zł) na wyprodukowanie, przebadanie i dostarczenie 6 odpowiednio zmodyfikowanych śmigłowców VH-92 (specjalnej wersji S-92) oraz 2 symulatorów – po jednym dla załóg lotniczych i personelu obsługowego, w ramach programu VXX. Odbiorcą sprzętu będzie US Marine Corps (Rozstrzygnięcie VXX już wkrótce, 2014-04-17).

Dwa pierwsze wiropłaty przedseryjne mają być dostarczone w 2018. Zostaną one użyte do prób osiągów i działania wyposażenia łączności w bazie US Navy Patuxent River. Przed przekazaniem VH-92 producent przekaże wojsku w/w symulatory. Kolejne 4 śmigłowce, oznaczone jako System Demonstration Test Articles (SDTA) posłużą do prób przed zgłoszeniem zdolności operacyjnej.

Sikorsky zakłada, że w 2019 Pentagon zamówi jeszcze 17 seryjnych VH-92. Będą one dostarczane w 3 transzach, do 2023.

Produkcją wiropłatów zajmą się zakłady w Coatesville, w Pennsylwanii. Modyfikacje struktury dokonane zostaną w Stratford, w stanie Connecticut. Wszystkie VH-92 zostaną następnie przebazowane do zakładów koncernu Lockheed Martin w Owego, gdzie zabudowane zostanie wyposażenie łączności. Końcowe prace związane z wyposażeniem kabin pasażerskich realizowane będą w ostatniej kolejności, także w Stratford.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.