Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald do Mississippi

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 sierpnia 2017

US Navy wybrała przedsiębiorstwo, które będzie odpowiedzialne za przetransportowanie uszkodzonego niszczyciela USS Fitzgerald z Japonii do USA.

Jesienią USS Fitzgerald powróci do USA, aby przejść naprawy po czerwcowym wypadku na morzu, do którego doszło na południowy-zachód od wybrzeży Japonii / Zdjęcie: USN

W myśl anonsowanego porozumienia przedsiębiorstwo Patriot Shipping z Houston w Teksasie przetransportuje niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke z Japonii do stoczni Huntington Ingalls Shipbuilding w Pascagoula w Mississippi (HIS naprawi USS Fitzgerald, 2017-08-24). Zakłada się, że okręt dotrze do USA w listopadzie. Wartość kontraktu wynosi 3,1 mln USD (10,9 mln zł). Podmiodem zlecającym jest Military Sealift Command.

Od dwóch miesięcy USS Fitzgerald znajduje się w suchym doku Fleet Activities Yokosuka (USS Fitzgerald w suchym doku, 2017-07-11), gdzie umieszczono go, aby dokonać oceny uszkodzeń powstałych wskutek kolizji z idącym pod filipińską banderą kontenerowcem ACX Crystal, do której doszło 17 czerwca ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17).

W wyniku kolizji amerykański niszczyciel został poważnie uszkodzony. Największe zniszczenia objęły prawą burtę w pobliżu głównej części nadbudówki, gdzie mieści się m.in. mostek oraz anteny systemu wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis. Dopiero po powrocie do Yokosuki udało się odnaleźć ciała siedmiu członków załogi okrętu, których wcześniej uznawano za zaginionych (Podano listę ofiar wypadku USS Fitzgerald, 2017-06-20). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.