Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

10 tys. h nalotu H-36

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 29 września 2017

Helibras poinformował, że eksploatowane przez Força Aérea Brasileira (FAB, wojska lotnicze Brazylii) śmigłowce ratownictwa bojowego H-36 (miejscowe oznaczenie H225M Caracal) wylatały 10 tys. godzin.

Brazylijski H-36 Caracal przeznaczony do zadań ratownictwa bojowego / Zdjęcie: MO Brazylii

Docelowo FAB mają dysponować 18 H-36, w tym parą do transportu VIP-ów.

Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten nalot. Jest to ważne osiągnięcie, będące wynikiem długoletniej współpracy pomiędzy Helibras, siłami zbrojnymi i Ministerstwem Obrony, pokazujące jakość i bezpieczeństwo naszych produktów – powiedział prezes Helibras Richard Marelli.

Do 2022 na stanie sił zbrojnych Brazylii znajdować się ma 50 Caracali. Z liczby tej po 16 wiropłatów odbiorą Marinha do Brasil (marynarka wojenna, w wersji UH-15 / UH-15A, przystosowanej do przenoszenia pokpr Exocet) i Exército Brasileiro (wojska lądowe, w wersji HM-4). Wszystkie brazylijskie Caracale są zdolne do wykonywania misji humanitarnych na terenie Amazonii (Kolejne H225M dla sił zbrojnych Brazylii, 2017-05-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.