Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne H225M dla sił zbrojnych Brazylii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 maja 2017

Siły zbrojne Brazylii odebrały kolejne 2 śmigłowce H225M Caracal, zmontowane w zakładach Helibras.

Wojska lądowe Brazylii dysponują 9 śmigłowcami transportowymi HM-4

W ciągu kilku ostatnich tygodni stan posiadania sił zbrojnych Brazylii zwiększył się o 2 śmigłowce H225M Caracal. Zostały one zmontowane w zakładach Helibras w mieście Itajubá.

Pierwszy z nich, w wersji transportowej (HM-4), trafił do stacjonującego w Taubaté 1º Batalhão de Aviação do Exército (1. batalionu lotnictwa wojsk lądowych). Wojska lądowe Brazylii mają obecnie na stanie 9 HM-4.

Wojska lotnicze Kraju Kawy mają na stanie 12 wiropłatów H-36 / Zdjęcia: Airbus Helicopters

Drugi z wiropłatów, przystosowany do wykonywania misji ratownictwa bojowego (Combat SAR), oznaczony jako H-36, został przekazany 3º Esquadrão do 8º Grupo de Aviação Puma (3. eskadrze 8. grupy) Força Aérea Brasileira (wojsk lotniczych Brazylii). Dzięki temu flota FAB wzrosła do 12 H-36 (Pierwszy brazylijski Caracal CSAR, 2015-12-09).

Obecnie siły zbrojne Brazylii dysponują 28 Caracalami. 7 z nich, w wersji UH-15 / UH-15A, używanych jest przez Aviação Naval (lotnictwo marynarki wojennej, Morska wersja H225M, 2016-10-27). Do końca br. Helibras ma przekazać wojsku jeszcze 2 Caracale. Dostawy wszystkich zamówionych przez Brazylię 50 śmigłowców tego typu zakończą się w 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.