Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holendrzy szkolą somalijską straż wybrzeża

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 października 2017

Marynarze służący na holenderskim okręcie desantowym HNLMS Rotterdam przeprowadzili szkolenie dla członków straży wybrzeża somalijskiego, autonomicznego regionu Galmudug.

Funkcjonariusz straży wybrzeża somalijskiego, autonomicznego regionu Galmudug ćwiczy bezpieczne wejście na pokład jednostki morskiej w celu przeszukania jej / Zdjęcie: MO Holandii

Szkolenie, które przeprowadzono na pokładzie okrętu desantowego HNLMS Rotterdam (L800), typu Rotterdam, objęło przede wszystkim metody zatrzymywania i przeszukiwania jednostek morskich, które mogą służyć do przemytu narkotyków. Ćwiczono także zachowanie zasad bezpieczeństwa, w tym uzupełnianie się funkcjonariuszy, podczas prowadzenia działań operacyjnych.

Kurs przeprowadzony przez holenderskich marynarzy był jedną z pierwszych akcji, w jakie zaangażowali się w ramach misji Atalanta, prowadzonej przez siły morskie Unii Europejskiej. We wrześniu Holendrzy dotarli w rejon wchodnich wybrzeży Afryki (HNLMS Rotterdam w składzie misji Atalanta, 2017-09-28). Na pokładzie HNLMS Rotterdam znajduje się szwedzki zespół interwencyjny. Marynarze ze Szwecji zostali wyposażeni m.in. w szybkie kutry bojowe rodziny Stridsbåt 90 (Szwecja zamawia Strb90HSM, 2017-07-12).

Misję Atalanta zapoczątkowano w grudniu 2008. Stanowiła ona bezpośrednią odpowiedź na wzrost aktywności somalijskich piratów morskich. W szczytowym okresie kryzysu pirackiego w rękach przestępców znajdowało się 700 zakładników i 32 statki. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.