Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HNLMS Rotterdam w składzie misji Atalanta

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 września 2017

Holenderski okręt desantowy HNLMS Rotterdam dotarł w rejon wschodnich wybrzeży Afryki i dołączył do pozostałych jednostek biorących udział w wielonarodowej misji Atalanta.

Załoga HNLMS Rotterdam i szwedzki zespół interwencyjny będą prowadzić działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego w ramach misji Atalanta / Zdjęcie: EU NAVFOR Atalanta

Okręt HNLMS Rotterdam (L800), typu Rotterdam, dotarł w rejon misji Atalanta prosto z Holandii. Jego załoga przystąpiła do realizacji zadań mandatowych, w tym patrolowania wód nieopodal wschodnich wybrzeży Afryki i ochrony idących nimi statków przed piratami morskimi, a także wsparcia kierowanego przez ONZ Światowego Programu Żywnościowego (HNLMS Rotterdam idzie w kierunku Somalii, 2017-08-30).

Na pokładzie holenderskiego okrętu desantowego znajduje się szwedzki zespół interwencyjny. Marynarze ze Szwecji zostali wyposażeni m.in. w szybkie kutry bojowe rodziny Stridsbåt 90 (Szwecja zamawia Strb90HSM, 2017-07-12).

Misję Atalanta zapoczątkowano w grudniu 2008. Stanowiła ona bezpośrednią odpowiedź na wzrost aktywności somalijskich piratów morskich. W szczytowym okresie kryzysu pirackiego w rękach przestępców znajdowało się 700 zakładników i 32 statki. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.