Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi KMO wyruszył do jednostki

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 października 2017

Drugi kompanijny moduł ogniowy, wyposażony w 120-mm moździerze samobieżne Rak wyruszył 22 października z Huty Stalowa Wola. Uzbrojenie ma trafić do 12. Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera w Szczecinie.

Odbiorcą drugiego KMO wyposażonego w 120-mm moździerze samobieżne Rak będzie 12. BZmech. / Zdjęcia: HSW

Pierwsze elementy KMO wyposażonego w moździerze samobieżne Rak, na podwoziu kołowym, Huta Stalowa Wola przekazała 30 czerwca 2017 do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. W ten sposób zainaugurowano cykl dostaw nowego sprzętu artyleryjskiego do Sił Zbrojnych RP. Sprzęt został przekazany bez opóźnień, zgodnie z terminami zawartymi w umowie (Ćwiczenia z obsługi Raków, 2017-10-06).

W skład drugiego kompanijnego modułu ogniowego wchodzi 8 samobieżnych moździerzy kołowych Rak i 4 artyleryjskie wozy dowodzenia. Kolejne 3 KMO zostaną przekazane w 2018, a następne 3 – w 2019.
Kontrakt obejmuje dostawę dla Wojska Polskiego 64 moździerzy i 32 wozów dowodzenia o łącznej wartości ponad 960 mln zł.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.