Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wiosenne Raki

Wojska lądowe, 31 maja 2017

W kwietniu i maju artylerzyści z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej uczestniczyli w szkoleniu z użytkowania 120-mm samobieżnych moździerzy automatycznych RAK.

Artylerzyści z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przeszli szkolenie przygotowujące ich do użytkowania 120-mm samobieżnych moździerzy automatycznych RAK / Zdjęcie: HSW

Żołnierze ćwiczyli umiejętność przemieszczania się, maskowania, a także zajmowania stanowisk ogniowych i wykrywania celów. Kolejnym etapem szkolenia artylerzystów będzie wykonywanie strzelań bojowych. Zostanie ono zrealizowane pod koniec sierpnia.

- Samobieżny moździerz na podwoziu KTO Rosomak z pewnością ułatwi nam współdziałanie z kompaniami zmotoryzowanymi. Zastosowany w nim system TOPAZ pozwoli na wykonywanie zadań ogniowych w znacznie szybszym czasie, co z korzyścią wpłynie na zdolność wsparcia ogniowego pododdziałów ogólnowojskowych - opisuje zastosowanie bojowe Raków dowódca kompani wsparcia, kpt. Michał Iwaszkiewicz.

Z końcem czerwca kompanie wsparcia 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - jako pierwsze w Wojsku Polskim - zostaną wyposażone w kompanijne moduły ogniowe M120K pk. Rak na podwoziu KTO Rosomak (MON kupiło Raki, 2016-04-28). W ramach przygotowań do realizacji zadań w nowej strukturze artylerzyści odbyli pierwszy etap szkolenia (Szkolenie obsady KMO Rak, 2017-04-10). Zajęcia obejmowały zapoznanie się z budową oraz działaniem zautomatyzowanego zestawu kierowania ogniem Topaz. Następnie ćwiczono praktyczne użycie Raków podczas działań taktycznych. 

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 11. LDKPanc. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra