Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy ogniowe Raków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 25 sierpnia 2017

W środę kompanijny moduł ogniowy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej jako pierwszy pododdział wykonał strzelanie bojowe z użyciem 120-mm moździerzy samobieżnych Rak.

Podczas szkolenia poligonowego w Nowej Dębie artylerzyści z 17. WBZmech. zużyli ok. 300 szt. 120-mm amunicji artyleryjskiej i ponad 700 szt. amunicji do 7,62-mm karabinów maszynowych UKM-2000P / Zdjęcie: archiwum kwsp/1bpzmot., 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Drugi etap szkolenia pododdziałów artylerii wyposażonych w samobieżne moździerze M120K pk. Rak na podwoziu KTO Rosomak przeprowadzono na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Nowa Dęba (Wiosenne Raki, 2017-05-31). Część zajęć prowadzili przedstawiciele Huty Stalowa Wola, producenta pojazdów.

Podczas szkolenia ogniowego artylerzyści z 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej, 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej prowadzili ogień bezpośredni do celów widocznych i pośredni z zakrytych stanowisk ogniowych (Raki odebrane, 2017-06-30). Strzelania wykonywano pojedynczym działem, plutonem i całością kompanii, co pozwoliło zgrać i sprawdzić pododział.

- Najlepszym sposobem sprawdzenia zdolności pododdziału artylerii jest wykonywanie zadań ogniwowych w warunkach poligonowych. Prowadzony przez działa ogień był skuteczny, a wyniki szkoleniowe wysokie, co pozwala mi stwierdzić, że postawione przed kompanią cele zostały osiągnięte - podsumował dowódca kompanijnego modułu ogniowego, kpt Michał Iwaszkiewicz.

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17. WBZmech.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra