Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Raki odebrane

Wojska lądowe, 30 czerwca 2017

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana przyjęła do wyposażenia kompanijny moduł ogniowy Rak jako pierwsza jednostka w Siłach Zbrojnych RP.

Dziś w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość przekazania 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej kompanijnego modułu ogniowego M120K pk. Rak na podwoziu KTO Rosomak / Zdjęcia: st. szer. Łukasz Kermel, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana

Dziś w Międzyrzeczu odbyły się uroczystości związane z obchodami 21-lecia 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Wydarzenie zbiegło się w czasie z ceremonią odbioru kompanijnego modułu ogniowego M120K pk. Rak na podwoziu KTO Rosomak (Przyjmowanie Raków, 2017-06-27).

Przygotowania do odbioru kmo Rak trwały od wielu miesięcy. Żołnierze z 17. WBZmech. przeszli szkolenia przygotowujące ich do obsługi nowego uzbrojenia. Kursy objęły m.in. zapoznanie się z budową oraz działaniem zautomatyzowanego zestawu kierowania ogniem Topaz (Szkolenie obsady KMO Rak, 2017-04-10). Ćwiczono również użycie Raków podczas działań taktycznych, m.in. przemieszczanie się, maskowanie, a także zajmowanie stanowisk ogniowych i wykrywanie celów (Wiosenne Raki, 2017-05-31).

Docelowo kompanijny moduł ogniowy ma składać się z ośmiu 120-mm samobieżnych moździerzy automatycznych Rak i 4 artyleryjskich wozów dowodzenia (AWD) na podwoziu Rosomaka. Będzie on też wyposażony w dwa artyleryjskie wozy rozpoznania (AWR) i elementy logistyczne w sile trzech artyleryjskich wozów amunicyjnych (AWA), artyleryjskiego wozu remontu uzbrojenia (AWRU) oraz wozu zabezpieczenia.

Na podstawie informacji por. Weroniki Milczarczyk, 17.WBZmech.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra