Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koreańskie okręty na ćwiczeniach USN

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 10 listopada 2017

Marynarka wojenna Republiki Korei weźmie udział w rozpoczynających się w sobotę amerykańskich ćwiczeniach morskich na Pacyfiku.

Siedem południowokoreańskich okrętów dołączy do amerykańskich lotniskowcowych grup bojowych ćwiczących na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego / Zdjęci: Mass Communication Specialist 3rd Class Ricardo R. Guzman, USN

Na potrzeby ćwiczeń marynarka wojenna Republiki Korei wydzieli siedem okrętów (Ćwiczenia USN na Pacyfiku, 2017-11-09). W manewrach udział wezmą trzy niszczyciele rakietowe i cztery jednostki towarzyszące. Dołączą one do okrętów trzech lotniskowcowych grup bojowych (CSG) US Navy, na czele których stoją atomowe lotniskowce USS Nimitz (CVN 68), USS Theodore Roosevelt (CVN 71) i USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz (Ćwiczenia USN na Pacyfiku, 2017-11-09).

W ramach rozpoczynających się w sobotę ćwiczeń okręty z CSG 11, 9 i 5 przeprowadzą szereg symulowanych działań bojowych. Scenariusz przedsięwzięcia ma zakładać m.in. realizację zadań związanych z prowadzeniem operacji lotniczych, zapewnieniem obrony powietrznej zgrupowaniu okrętów, obserwację i kontrolę otoczenia morskiego i uzupełnianie zapasów na morzu.

Ćwiczenie posłuży wypracowaniu i udoskonaleniu odpowiednich metod współpracy dużych grup bojowych US Navy na wspólnym akwenie. Będzie też okazją do przećwiczenia symulowanych działań w wymagającym środowisku bojowym. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.