Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa misja USS Ronald Reagan

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 11 września 2017

Amerykański atomowy lotniskowiec USS Ronald Reagan opuścił port macierzysty w Yokosuce i rozpoczął nową misję bojową na Oceanie Spokojnym.

USS Ronald Reagan opuszcza Fleet Activities Yokosuka, rozpoczynając nową misję bojową na Pacyfiku / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 2nd Class Nathan Burke, USN

USS Ronald Reagan (CVN 76), typu Nimitz, opuścił bazę Fleet Activities Yokosuka w piątek. W najbliższych tygodniach amerykański lotniskowiec i towarzyszące mu okręty będą prowadzić działania operacyjne na wodach Oceanu Spokojnego.

Amerykański lotniskowiec ponownie wyszedł w morze niespełna miesiąc po zakończeniu poprzedniej misji bojowej. USS Ronald Reagan powrócił do Yokosuki na początku sierpnia, kończąc trzymiesięczny patrol bojowy, prowadzony wspólnie z pozostałymi okrętami lotniskowcowej grupy bojowej (CSG) nr 5 (Powrót USS Ronald Reagan do Yokosuki, 2017-08-09).

Warto przypomnieć, że w składzie CSG 5 funkcjonował wówczas niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke, który nie wrócił do Japonii, kontynuując działania operacyjne. Kilka tygodni później okręt uczestniczył w kolizji, do której doszło na wschód od Cieśniny Malakka i Singapuru (USS John S. McCain do Yokosuki, 2017-09-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.