Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy ATR 72-600 dla IndiGo

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 17 listopada 2017

Konsorcjum ATR dostarczyło indyjskim niskokosztowym liniom IndiGo pierwszy z 50 zamówionych przez turbośmigłowych samolotów komunikacji regionalnej ATR 72-600. Umowa w tej kwestii, wartości ponad 1,3 mld USD została zawarta w maju br.  Pierwszy ATR 72-600, który odebrały IndiGo / Zdjęcie: ATR

Wprowadzenie ATR 72-600 do floty IndiGo jest zgodne z programem rozwoju, opracowanym przez rząd Indii, którego celem jest pobudzenie rozwoju gospodarczego, zatrudnienia i turystyki poprzez połączenie małych i odległych miast. W ramach tego programu przewiduje się utworzenie na terenie Indii 100 nowych portów lotniczych w ciągu najbliższych 3 lat.

Aditya Ghosh, prezes IndiGo, powiedział: Odbierając pierwszego ATR 72-600, jesteśmy o krok bliżej od rozpoczęcia naszych operacji z użyciem samolotów  turbośmigłowych przed końcem roku. Jesteśmy podekscytowani możliwością ponownego zdefiniowania podróży lotniczych w Indiach poprzez zwiększenie niezawodności i wydajności operacji IndiGo w miastach i regionach w naszym kraju, które do tej pory pozbawione były połączeń lotniczych […].

Christian Scherer, dyrektor generalny ATR, stwierdził: IndiGo to szanowane linie lotnicze, które zwracają szczególną uwagę na każdy szczegół związany z jakością. […] Dynamicznie rozwijający się rynek krajowy w Indiach miał w ubiegłym roku blisko 100 milionów pasażerów i stale rośnie o ponad 20% rocznie. Jako że kraj ma stać się trzecim co do wielkości rynkiem na świecie do 2020, jesteśmy dumni z odgrywania kluczowej roli w takiej ekspansji komunikacji lotniczej (IndiGo kupują ATR-y, 2017-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.