Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IndiGo odebrały 100. A320

Lotnictwo cywilne, 28 grudnia 2015

Niskokosztowy przewoźnik z Indii odebrał 100. Airbusa A320.

Jubileuszowy, 100. A320 we flocie IndiGo nosi znaki rejestracyjne VT-IDR / Zdjęcie: IndiGo

Na terenie międzynarodowego portu lotniczego Indira Ghandi, leżącego w pobliżu New Delhi, przedstawiciele prywatnych tanich linii IndiGo odebrali 100. samolot wąskokadłubowy Airbus A320. Ceremonia odbyła się 24 grudnia.

IndiGo, mające niemal 37% udziałów w krajowym rynku, to największy przewoźnik w Indiach. Od czasu rozpoczęcia operacji lotniczych w kwietniu 2006, z usług linii skorzystało ponad 95 mln pasażerów.

Średnia wieku samolotów A320 wchodzących w skład floty IndiGo wynosi 3,6 roku. Docierają one do 34 destynacji w Indiach i 5 za granicą, wykonując dziennie 653 loty. Hubami linii są 3 porty: wspomniany na wstępie New Delhi –  Indira Ghandi oraz największy port lotniczy w Indiach Chatrapati Shivaji w Bombaju i Kalkuta – Netaji Subhas Chandra Bose.

Przewoźnik zamówił też na odbiór najnowszych produktów koncernu z Tuluzy – A320neo, w liczbie aż 430. Pierwsza umowa, na 180 samolotów, była sygnowana w 2011. Druga, opiewająca na 250 samolotów – w sierpniu br. Pierwsze A320neo miały trafić do przewoźnika do końca 2015, jednak kilka dni temu okazało się, że z niewyjaśnionych przyczyn technicznych Airbus przekaże pierwsze samoloty IndiGo w styczniu 2016 (Zmiana w dostawach A320neo, 2015-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.