Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przebazowanie USS Asheville

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 grudnia 2017

Amerykański atomowy okręt podwodny USS Asheville zakończył przebazowanie do nowego portu macierzystego na Guam.

USS Asheville dołączył do pozostałych atomowych OP typu Los Angeles stacjonujących na Guam / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Shannon Warner, USN

Atomowy okręt podwodny USS Asheville (SSN 758), typu Los Angeles, dotarł na Guam w czwartek. Okręt wszedł do nowego portu macierzystego, gdzie dołączył do pozostałych trzech OP tego typoszeregu, które działają w ramach Submarine Squadron 15 i prowadzą działania operacyjne na wodach Oceanu Spokojnego.

USS Asheville uzupełnił skład Submarine Squadron 15, który pozostawał niepełny od końca września. Wówczas z Guam wycofano atomowy OP USS Chicago (SSN 721), typu Los Angeles, który zmienił port macierzysty na Joint Base Pearl Harbor Hickam na Hawajach (Przebazowanie USS Chicago, 2017-10-02).

USS Asheville jest 47. atomowym OP typu Los Angeles zbudowanym dla US Navy. Okręt przyjęto do służby we wrześniu 1991. Pozostanie w linii do czasu, aż jego miejsce zajmie jedna z nowoczesnych jednostek typu Virginia (USS Illinois na Hawajach, 2017-11-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.