Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się MiG-29 z Mińska Mazowieckiego

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 19 grudnia 2017

Wczoraj po południu do rutynowego lotu szkolnego z lotniska w Mińsku Mazowieckim wystartował samolot myśliwski MiG-29. Lot odbywał się po zmroku przy względnie niskiej podstawie chmur (ok. 300 m). Przy podejściu do lądowania, ok. 17:15 kontrola lotu utraciła łączność z pilotem. Rozpoczęto wówczas akcję poszukiwawczo-ratowniczą, w której wzięły udział służby leśne i pożarnicze.

Wrak odnaleziony kilkanaście km od pasa lotniska w Mińsku Mazowieckim. Samolot MiG-29 z 23. BLT spadł na las. Nie zapalił się i uległ stosunkowo niewielkim uszkodzeniom / Zdjęcie: via kontakt24

Wrak rozbitego samolotu odnaleziono po około dwóch godzinach poszukiwań w lesie niedaleko miejscowości Marysin, ok. 13 km na wschód od progu pasa lotniska w Mińsku Mazowieckim. Służby leśne znalazły pilota niedaleko wraku. Według nieoficjalnych informacji, nie katapultował się on przed upadkiem samolotu na las. Przeżył wypadek, ale ze złamaniami stawu skokowego. Został odwieziony do szpitala.

Dowódca 23. BLT poinformował, że pilot miał 28 lat. Wylatał dotąd ponad 400 godzin, w tym ponad 200 h na MiG-29. Od początku 2017 wylatał 80 godzin.

MiG-29AM, nr takt. 67 / Zdjęcie: Wojtek Matusiak

Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Loty MiG-29 polskich SP wstrzymano. Dotychczas, przez 28 lat eksploatacji w Polsce, nie odnotowano poważniejszych incydentów z udziałem samolotów tego typu.

Rozbity samolot to myśliwiec produkcji sowieckiej – MiG-29AM, który należał do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Według nieoficjalnych informacji, to samolot nr burtowy 67 (IFF dla MiG-29M, 2016-07-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.