Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PKW Orlik 6 już w kraju

Lotnictwo wojskowe, 28 kwietnia 2015

Wczoraj do Polski powrócili oficerowie i żołnierze ze składu PKW Orlik 6.

Lotnicy PKW Orlik 6 spędzili w powietrzu ponad 250 godzin / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Wczoraj na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyła się uroczystości powitania oficerów i żołnierzy ze składu Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik 6. Brali oni udział w misji Baltic Air Policing, polegającej na ochronie przestrzeni powietrznej Estonii, Litwy i Łotwy (Pożegnanie PKW Orlik 6, 2015-01-08).

Lotników powitali podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz,  dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lech Majewski, inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. Jan Śliwka i szef Sztabu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Sławomir Kałuziński.

Dowódca PKW Orlik 6 ppłk pil. Piotr Iwaszko przekazuje flagę państwową minister Beacie Oczkowicz / Zdjęcie: kpt. Włodzimierz Baran

Do zadań PKW Orlik 6 należało nie tylko patrolowanie przestrzeni powietrznej państw bałtyckich, ale także szkolenie personelu litewskich obsad stanowiska dowodzenia 1. Aviacijos Bazé Šiauliai (1. Bazy Lotniczej Szawle) oraz personelu nawigacyjnego w zakresie zabezpieczenia misji Air Policing.

PKW Orlik 6 przebywał na Litwie od 8 stycznia. W jego skład wchodziło ok. 110 żołnierzy i pracowników wojska. Wyposażenie stanowiły 4 samoloty myśliwskie MiG-29M z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dowódcą kontyngentu był ppłk pil. Piotr Iwaszko. Lotnicy PKW Orlik 6 spędzili w powietrzu ponad 250 godzin. W odróżnieniu od poprzednich rotacji Polska nie była krajem przewodzącym Baltic Air Policing, a jedynie wspomagała Włochy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.