Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Robot IBIS dla SG

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 09 stycznia 2018

Pod koniec 2017 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP dostarczył robota IBIS dla portu lotniczego w Świdniku k/Lublina.

Kolejny robot mobilny IBIS został dostarczony do Straży Granicznej / Zdjęcie: Instytut PIAP

28 grudnia 2017 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawę dziewiątego robota mobilnego IBIS wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Straży Granicznej. Robota otrzymali funkcjonariusze portu lotniczego w Świdniku k/Lublina. Dołączył on do pozostałych urządzeń Instytutu PIAP, które są już eksploatowane na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie (IBIS dla SG w Rzeszowie, 2017-12-19; Nowy robot pirotechniczny w Balicach, 2017-12-13).

Robot IBIS jest przeznaczony do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych. W Straży Granicznej zyskał uznanie dzięki dużemu udźwigowi manipulatora i dużej prędkości.

Roboty IBIS wspierają funkcjonariuszy lotniczych przejść granicznych w m.in. rozpoznaniu pozostawionych bagaży, wywiezieniu ich w miejsce przeznaczone do neutralizacji i samej neutralizacji. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu mogą być wykorzystane do wydawania poleceń na odległość lub negocjowania z potencjalnym przestępcą lub zakładnikiem. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.