Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Robot IBIS dla SG

Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Strategia i polityka, 09 stycznia 2018

Pod koniec 2017 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP dostarczył robota IBIS dla portu lotniczego w Świdniku k/Lublina.

Kolejny robot mobilny IBIS został dostarczony do Straży Granicznej / Zdjęcie: Instytut PIAP

28 grudnia 2017 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP zrealizował dostawę dziewiątego robota mobilnego IBIS wraz z wyposażeniem dodatkowym dla Straży Granicznej. Robota otrzymali funkcjonariusze portu lotniczego w Świdniku k/Lublina. Dołączył on do pozostałych urządzeń Instytutu PIAP, które są już eksploatowane na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie (IBIS dla SG w Rzeszowie, 2017-12-19; Nowy robot pirotechniczny w Balicach, 2017-12-13).

Robot IBIS jest przeznaczony do działań pirotechnicznych i prowadzenia rozpoznania. Po zamontowaniu dodatkowych urządzeń może być wykorzystywany do neutralizacji niebezpiecznych ładunków, rozpoznania chemicznego i działań ratowniczych. W Straży Granicznej zyskał uznanie dzięki dużemu udźwigowi manipulatora i dużej prędkości.

Roboty IBIS wspierają funkcjonariuszy lotniczych przejść granicznych w m.in. rozpoznaniu pozostawionych bagaży, wywiezieniu ich w miejsce przeznaczone do neutralizacji i samej neutralizacji. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu mogą być wykorzystane do wydawania poleceń na odległość lub negocjowania z potencjalnym przestępcą lub zakładnikiem. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.