Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe trasy z Krakowa

Lotnictwo cywilne, 18 stycznia 2018

W 2018 Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice uruchomi nowe połączenia do Dubaju (linie flydubai, flydubai zamówiły 175 Boeingów 737 MAX, 2017-11-15), Burgas (Ryanair) i Leeds Bradford (Jet2.com). Prognozy krakowskiego lotniska zakładają, że w 2018 obsłuży ono 6,4 mln pasażerów – poinformował prezes portu Radosław Włoszek. Połączenie do Dubaju zostanie uruchomione 8 kwietnia, do bułgarskiego Burgas – w lecie, do Leeds Bradford – pod koniec roku.

Prognozy krakowskiego lotniska zakładają, że w 2018 obsłuży ono 6,4 mln pasażerów / Zdjęcie: Marcin Sigmund

W ubiegłym roku port w Balicach realizował 101 połączeń oferowanych przez 20 przewoźników, co umożliwiło obsłużenie ponad 5 mln pasażerów. Nie zamierzamy spocząć na laurach, jeśli chodzi o plany inwestycyjne. Krakowskie lotnisko ma w perspektywie możliwość obsłużenia 12 mln podróżnych – dodał prezes Włoszek.

Najważniejsze inwestycje w 2018 to kontynuowanie budowy nowej drogi startowej i remontu najstarszej części płyty postojowej, budowa infrastruktury mającej na celu odprowadzenie wód opadowych oraz związanej z dostawą wody i odbiorem ścieków sanitarnych, a także budowa fragmentu płaszczyzny postojowej.

Zaplanowano również opracowanie koncepcji rozbudowy terminalu pasażerskiego, w tym rozbudowy o pirs zachodni, będący przedłużeniem hali głównej terminalu, a także rozpoczęcie prac projektowych związanych z wybudowaniem terminalu cargo w nowym miejscu. W 2018 w Krakowie mają być wprowadzone m.in. stanowiska samodzielnego nadawania bagażu. Powstaną też nowe place zabaw, strefy rozrywki dla pasażerów.

Małopolska i Kraków przyciągają. Potwierdza to struktura ruchu pasażerskiego. Nie byłoby to możliwe bez 28 nowych połączeń, w tym aż pięciu do nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę. Wielu Małopolan ucieszył powrót bezpośredniego połączenia do Chicago. Nasi pasażerowie coraz chętniej korzystają również z coraz ciekawszej i różnorodnej oferty połączeń regularnych do słoneczno-urlopowych kierunków – podkreślił Radosław Włoszek (Nowy robot pirotechniczny w Balicach, 2017-12-13).

Na podstawie informacji Polskiej Agencji Prasowej 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.