Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Fitzgerald w Pascagoula

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 stycznia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald dotarł do stoczni Huntington Ingalls Industries w Pascagoula, gdzie przejdzie naprawę i modernizację.

Prace związane z naprawą i modernizacją USS Fitzgerald oraz testy morskie okrętu mają potrwać ok. dwa lata / Zdjęcie: David L. Stoltz, USN

Niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald (DDG 62), typu Arleigh Burke, został przetransportowany do Pascagoula w Mississippi na pokładzie statku półzanurzalnego Transshelf. Okręt dotarł na wschodnie wybrzeże USA prosto z bazy morskiej w Yokosuce, którą opuścił w pierwszej połowie grudnia ub.r. (USS Fitzgerald opuścił Yokosukę, 2017-12-11).

W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace naprawcze i modernizacyjne, podczas których usunięte zostaną uszkodzenia powstałe wskutek zderzenia z idącym pod banderą Filipin kontenerowcem ACX Crystal (USS Fitzgerald wrócił do Yokosuki, 2017-06-17). Do zdarzenia doszło 17 czerwca ub.r. ok. 100 km na południowy zachód do wybrzeży Japonii. W jego wyniku śmierć poniosło siedmiu członków załogi, a sam okręt został poważnie uszkodzony.

Po zakończeniu prac stoczniowych USS Fitzgerald rozpocznie próby w basenie portowym w Pascagoula i testy morskie. Następnie powróci do realizowania zadań operacyjnych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.